Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przed świętami przelew zaplanujcie wcześniej. Jeśli wyślecie go w piątek, może dojść dopiero w środę

W dni ustawowo wolne od pracy i weekendy system Elixir nie rozlicza żadnych transakcji

Jeżeli tuż przed świętami musicie zlecić ważny przelew, lepiej zaplanujcie go wcześniej. W dni ustawowo wolne od pracy system Elixir nie przetwarza żadnych transakcji. Zazwyczaj są one rozliczane w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze o godz. 9:30, 13:30 i 16:00.

Przeczytajcie także: O której godzinie dojdzie przelew?

– Tegoroczne święta zaczynają się w niedzielę, a kończą we wtorek. Należy zatem pamiętać, że jeśli przelew dotrze do KIR w piątek, 22 grudnia po godz. 16:00, to środki trafią na konto odbiorcy dopiero w środę, 27 grudnia – przypomina Tomasz Jończyk, dyrektor linii biznesowej rozliczenia sesyjne w KIR.

Musicie też pamiętać, że piątek godz. 16.00 to termin graniczny dla KIR nie dla banku. Ten może określić swój własny, bo potrzebuje trochę na przygotowanie zleconych przelewów. Jeśli wykonacie zwykły przelew po takim terminie, zlecenie zostanie zrealizowane dopiero następnego dnia roboczego, czyli także w środę.

Przeczytajcie także: Nowe banki w Android Pay

Sytuacja powtórzy się w piątek 29 grudnia, przed Nowym Rokiem. Wtedy KIR zaplanował dwie sesje ostatnią o godz. 13.30. Jeśli bank przekaże przelew do rozliczenia po tym terminie, zlecenie zostanie zrealizowane dopiero we wtorek 2 stycznia. Natomiast jeżeli przeoczycie ostatni możliwy termin wysłania pilnego przelewu, zawsze możecie zlecić przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir. Tego rodzaju zlecenia realizowane są przez większość banków w czasie rzeczywistym, także w święta.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies