Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe banki w Android Pay: Plus od dzisiaj, Citi po Nowym Roku

Płatności mobilne od firmy Google oferuje na polskim rynku już 12 instytucji. Wkrótce dołączą do nich trzy kolejne

Z informacji opublikowanej przez Wojtka Boczonia z serwisu PRNews wynika, że od dziś z płatności Android Pay korzystać mogą klienci Plus Banku. Aby aktywować nową ofertę, muszą pobrać aplikację Android Pay, a następnie dodać do niej swoją kartę. Mogą to zrobić wprowadzając dane z plastiku ręcznie bądź wykonując zdjęcie karty aparatem smartfona. Informację tę potwierdziło biuro prasowe Plusa.

Przeczytajcie także: Prawie 600 tys. użytkowników HCE w Polsce

Natomiast z informacji biura prasowego Citi Handlowego wynika, że bank jednak nie udostępni Android Pay przed końcem bieżącego roku, jak wcześniej deklarował. Usługa od strony technicznej jest gotowa, jednak bank nie chce jej wprowadzać w okresie świątecznym. Wszyscy klienci Citi otrzymają zatem dostęp do Android Pay po Nowym Roku. Kiedy dokładnie – biuro prasowe nie podaje.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Polbank rozpoczął testy Blika

Obecnie 12 wydawców kart w Polsce oferuje Android Pay. Wśród nich są takie banki jak Alior, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Euro Bank, Getin, mBank, Nest, Orange Finanse, T-Mobile Usługi Bankowe i od dziś wspomniany Plus a także wydawcy kart przedpłaconych, podarunkowych i restauracyjnych, czyli Edenred oraz Sodexo. Nad udostępnieniem płatności Google’a pracują jeszcze oprócz Citi m.in. ING i SGB, któremu pomaga przy tym spółka First Data. Android Pay staje się więc usługą powszechniejszą niż płatności mobilne HCE w aplikacjach bankowych, które oferowane są aktualnie przez 12 banków.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies