Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Drugi wydawca kart podarunkowych wchodzi do Android Pay. Do Sodexo dołącza właściciel marki Ticket Restaurant

Mowa o firmie Edenred, która oferuje karty Mastercarda

Informacja o tym, że karty Edenred można już powiązać z aplikacją Android Pay, znajduje się na stronie firmy Google poświęconej tej usłudze. Z moich informacji wynika jednak, że karty płatnicze Edenred będą mogły być podpinane do aplikacji Android Pay najwcześniej od najbliższego piątku. Trwają ostatnie przygotowania do wdrożenia.

Przeczytajcie także: Getin wkrótce z Android Pay

Co ciekawe na wspomnianej stronie poświęconej Android Pay w sekcji z wymienionymi instytucjami oferującymi płatności od Google’a znalazło się również logo Getinu. Jak jednak wiecie z porannego tekstu na Cashless, bank ten dopiero testuje Android Pay, a wszyscy klienci będą mogli korzystać z tych płatności w najbliższym czasie. Fakt, że logo banku już znajduje się na oficjalnej stronie poświęconej usłudze, może sugerować, że udostępnienie Android Pay klientom Getinu nastąpi naprawdę szybko.

Natomiast wśród instytucji oferujących Android Pay wciąż nie ma Citi, choć z moich informacji wynika, że bank ten jest na podobnym poziomie zaawansowania z wdrożeniem tych płatności co Getin. Jest za to firma Sodexo, która podobnie jak Edenred oferuje przedpłacone karty podarunkowe i umożliwia powiązanie ich z Android Pay, o czym mogliście przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: Kartę Sodexo połączycie z Android Pay

Obecnie z Android Pay korzystać mogą klienci ośmiu banków z Polski, w tym: Aliora, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Euro Banku, mBanku, Nest Banku, Orange Finansów i T-Mobile Usług Bankowych. Prace nad rozwiązaniem prowadzi, oprócz wspomnianych Citi i Getinu, także ING Bank Śląski. Z danych zebranych przez Cashless wynika, że na koniec września z Android Pay korzystało w Polsce ponad 150 tys. osób.

Fot. Ingenico

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies