Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto 5 banków, które zapłacą Wam za korzystanie z płatności mobilnych

Promocje przygotowane przez instytucje finansowe to dobra zachęta do tego, aby wypróbować mobilne płacenie

Z płatnościami mobilnymi jest trochę tak jak z kartami zbliżeniowymi: kto nigdy wcześniej nie płacił bezstykowo, obawia się zrobić to pierwszy raz. Jednak gdy przełamie opór i wykona chociaż jedną transakcję, ciężko mu już będzie wrócić do tradycyjnej stykowej karty. Duża część osób płacących dziś smartfonami twierdzi, że podobnie miała z rozpoczęciem transakcji mobilnych.

Przeczytajcie także: Na co uważać przy sprzedaży telefonu

Nietrudno więc zgadnąć, że dla popularyzacji płatności mobilnych niebagatelne znaczenie mają różnego rodzaju zachęty, które skłonić mają klientów do wykonania pierwszej, kluczowej dla upowszechnienia tego rozwiązania transakcji. Moim zdaniem ważne jest, aby zachęty te miały charakter marchewki, a więc nagrody za spełnienie określonych warunków promocji, a nie kary w postaci na przykład dodatkowej opłaty za posługiwanie się kartą a nie płatnościami smartfonem.

Przeczytajcie także: Szukacie wyższych odsetek? Zajrzyjcie do aplikacji

Banki od dawna prowadzą różnego rodzaju kampanie zachęcające do rozpoczęcia korzystania z płatności mobilnych. Poniżej znajdziecie listę kilku banków, w których trwają one obecnie. Wśród promowanych rozwiązań są płatności Android Pay, HCE, a nawet operacje przy wykorzystaniu portfela Masterpass zlecane na telefonie czy przelewy realizowane za pośrednictwem bankowości mobilnej.

Alior
Bank płaci 50 zł każdemu klientowi, który zainstaluje aplikację Android Pay i podepnie do niej kartę Mastercard wydaną przez Alior. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest wykonanie w ciągu 28 dni od rejestracji co najmniej 5 transakcji aplikacją Android Pay na dowolną kwotę i w dowolnym miejscu w przynajmniej pięciominutowych odstępach czasu. Dodatkowo bank zorganizował konkurs z nagrodami dla klientów najczęściej płacących przy użyciu Android Pay. Alior co tydzień rozdaje 10 nagród o wartości tysiąc złotych każda klientom z największą liczbą punktów. Uczestnicy zabawy dostają 1 punkt za transakcję Android Pay na min. 5 zł lub 3 punkty za transakcję w walucie obcej. Promocja trwa do 10 grudnia.

BGŻ BNP Paribas
Klienci, którzy założą Konto Optymalne w tym banku, otrzymają zwrot jednego złotego za każdym razem, gdy do płatności bezgotówkowej użyją smartfona. Pod uwagę brane są transakcje Android Pay, Masterpass oraz przelewy z wykorzystaniem aplikacji GOmobile. Maksymalnie możecie zyskać 25 złotych miesięcznie i 300 złotych w ciągu roku. Aby wziąć udział w promocji, musicie przystąpić do niej do 29 grudnia bieżącego roku.

BZ WBK
Bank rozdaje po 30 zł w postaci bonów na zakupy w marketach Żabka i Fresh Market. Aby otrzymać voucher, należy do aplikacji Android Pay podpiąć dowolną kartę wydaną przez BZ WBK i wpisać w apce kod promocyjny BZ WBK30. Wówczas na ekranie smartfona powinna pojawić się karta promocyjna, na której odliczane będą transakcje. Po wykonaniu pięciu płatności karta zostanie zamieniona na bon podarunkowy do sklepu. Aby go wykorzystać, należy uruchomić apkę Android Pay, wyświetlić bon na ekranie smartfona i pokazać sprzedawcy w Żabce lub Fresh Markecie. Promocja trwa do końca tego roku, a bon należy wykorzystać do 31 stycznia 2018 roku.

Orange Finanse
Do zdobycia jest 40 złotych dla tych, którzy aktywują płatności zbliżeniowe telefonem, podepną swoją kartę do Android Pay w aplikacji Orange Finanse i zaczną płacić smartfonem. Pierwsze 10 zł dostaniecie za dokonanie pięciu transakcji zbliżeniowych na dowolną kwotę. Kolejne 10 zł wpadnie na Wasze konto za wykonanie następnych pięciu płatności a za następnych pięć – jeszcze 20 zł. Aby zyskać 40 zł, musicie więc dokonać łącznie 15 transakcji Android Pay. W promocji liczą się płatności dokonane zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Promocja trwa do końca roku.

PKO BP
Ten bank przyzna Wam 20 złotych, jeśli przy użyciu aplikacji IKO zapłacicie zbliżeniowo co najmniej trzy razy. Ale jest warunek – to promocja tylko dla tych, którzy w okresie od 18 lipca do 18 października bieżącego roku nie płacili ani razu zbliżeniowo z IKO. Przed wykonaniem promocyjnych operacji musicie też aktywować zgodę na przesyłanie informacji marketingowych od banku. Akcja trwa do końca roku.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies