Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawy news od mBanku. Znalazł się wśród pierwszych instytucji, które udostępniły Android Pay w Czechach

Wkrótce ze zbliżeniowych płatności mobilnych od Google'a korzystać będą mogli także klienci mBanku ze Słowacji

Od dziś w Republice Czeskiej klienci trzech banków mogą korzystać z Android Pay. Co ciekawe wśród instytucji, które jako pierwsze udostępniły usługę płatniczą od Google'a, jest tamtejszy mBank a także J&T Banka i Moneta. Wkrótce dołączyć do nich ma Komercni Banka. Płatności zbliżeniowe w Czechach można realizować m.in. w supermarketach Ahold, Bila czy Lidl oraz sieciach sklepów H&M, restauracjach McDonald ’s czy choćby kupując bilety kolejowe Regiojet. Wkrótce mBank udostępni płatności poprzez Android Pay także na Słowacji. Ma to się stać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przeczytajcie także: Z Android Pay korzysta już ponad 150 tys. Polaków

W Polsce mBank jest liderem, jeśli chodzi o liczbę korzystających z Android Pay. Z danych udostępnionych przez biuro prasowe banku wynika, że liczba klientów banku, użytkowników tego rozwiązania na koniec września wynosiła ponad 72 tys. osób. Tymczasem ogólna liczba klientów korzystających w Polsce z Android Pay to nieco ponad 150 tysięcy. Jeśli by wziąć pod uwagę korzystających z Android Pay klientów powiązanego z mBankiem Orange Finanse, to może się okazać, że ponad połowa polskich użytkowników płatności Google'a ma rachunki w mBanku.

Przeczytajcie także: Startuje BeamUp Payments

Obecnie w Polsce z płatności mobilnych Android Pay korzystać mogą także klienci Aliora, T-Mobile Usług Bankowych, BZ WBK, Nest Banku, BGŻ BNP Paribas i Euro Banku. Na zaawansowanym etapie są testy tego rozwiązania w Citi Handlowym. Plany udostępnienia usługi mają także m.in. ING i Getin. Nieoficjalnie mówi się, że polski rynek spośród innych, na których dostępny jest Android Pay, wyróżnia wysoka transakcyjność.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies