Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Startuje BeamUp Payments, spółka która chce zrewolucjonizować płatności mobilne w Polsce

Aby dowiedzieć się na czym ta rewolucja ma polegać, trzeba poczekać do 21 listopada

Przed chwilą otrzymałem zaproszenie na śniadanie prasowe, podczas którego zaprezentowana ma zostać aplikacja mobilna BeamUp. Niestety, firma, która ją stworzyła, a więc BeamUp Payments, nie pisze wiele na temat swojego rozwiązania. Oprócz tego, że apka ma w sobie łączyć wygodne rozliczenia pomiędzy znajomymi oraz płatności za profilowane usługi. Partnerami w tym przedsięwzięciu mają być m.in. dostawcy usług cyfrowych, tacy jak Eleven Sports, player.pl czy Showmax oraz Eventim – sprzedawca biletów na koncerty i imprezy.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowości w aplikacji SkyCash

Z zaproszenia wynika ponadto, że inwestorami w BeamUp Payments mają być grupy Olympia i Novator, które są współwłaścicielami m.in. operatora telefonii komórkowej Play oraz spółki Aasa, rozwijającej biznes pożyczkowy w Polsce. Szybki research w internecie pozwolił też ustalić, że wcześniejsza nazwa spółki to Pejer a jej prezesem jest obecnie Paweł Trocki. To znany na rynku płatniczym manager związany ostatnio z Euronetem, gdzie odpowiadał za rozwój produktów innowacyjnych. Wygląda również na to, że polski BeamUp nie ma wiele wspólnego z aplikacją Beam Wallet działającą m.in. w ZEA.

Na podstawie tych skromnych informacji ciężko wyrokować, jak w szczegółach nowa aplikacja będzie działać a przedstawiciele BeamUp Payments nabrali wody w usta i deklarują, że nie powiedzą nic przed 21 listopada. Niewiele można też dowiedzieć się ze strony internetowej poświęconej temu rozwiązaniu.

Przeczytajcie także: Carrefour testuje wózek - kasę

Gdybym natomiast miał zgadywać, do czego nowa aplikacja będzie służyć, to pewnie bym powiedział, że może przydać się na przykład podczas wyjść do miasta z przyjaciółmi. Wyobrażam sobie, że użytkownik dostaje specjalną ofertę zakupu biletów na koncert w aplikacji (profilowana usługa), na który może zaprosić swoich znajomych. Ci oddadzą mu pieniądze za pomocą przelewów P2P udostępnionych w tej samej apce (rozliczenia między znajomymi). Ale to oczywiście tylko moje dywagacje, które nie muszą okazać się prawdą. Z oceną szans BeamUp Payments na przeprowadzenie wspomnianej rewolucji na rynku płatności mobilnych trzeba więc poczekać do przyszłego tygodnia.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies