Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z Android Pay korzysta już ponad 150 tys. Polaków, dwa razy więcej niż w czerwcu

W kolejnych kwartałach liczba użytkowników płatności mobilnych od Google’a może rosnąć jeszcze szybciej

Z danych udostępnionych mi przez biura prasowe banków wynika, że najliczniejszą grupę użytkowników Android Pay na koniec września miał mBank – ponad 72 tys. osób. W rzeczywistości jest ich tam zapewne jeszcze więcej ze względu na fakt, że od niedawna z rozwiązania tego mogą korzystać także klienci siostrzanych Orange Finansów. Przedstawiciele tej marki nie zdecydowali się jednak ujawnić swoich wrześniowych statystyk na temat płatności mobilnych.

Przeczytajcie także: Prawie 600 tys. Polaków płaci smartfonem zbliżeniowo

Natomiast w Aliorze klientów korzystających z Android Pay na koniec ubiegłego kwartału było już bez mała 43,5 tys. a w powiązanych z nim T-Mobile Usługach Bankowych – ponad 17 tys. Niestety, pozostałe banki oferujące w Polsce Android Pay, a więc BZ WBK, Euro Bank, Nest i BGŻ BNP Paribas dane na temat liczby użytkowników płatności od Google’a we wrześniu postanowiły zatrzymać dla siebie. Na szczęście w przypadku dwóch z nich, a więc BZ WBK i Euro Banku, dla oszacowania aktualnej popularności Android Pay w Polsce można posłużyć się danymi historycznymi.

Otóż w lipcu BZ WBK podawał, że na koniec czerwca miał 18,6 tys. klientów korzystających z Android Pay. Z kolei Euro Bank, który parę dni wcześniej zaoferował to rozwiązanie użytkownikom wydanych przez siebie kart kredytowych Visa, raportował o ok. 100 osobach, które zdecydowały się z nowej możliwości skorzystać.

Przeczytajcie także: Fingopay zaprezentowane w Polsce

Łącznie więc użytkowników Android Pay w Polsce na koniec września było min. 151 tys. W rzeczywistości na pewno więcej ze względu na prawdopodobny przyrost ich liczby w BZ WBK i Euro Banku oraz nieznaną liczebnie grupę korzystających z tej technologii klientów Orange Finanse, Nest i BGŻ BNP Paribas. Dla porównania na koniec czerwca osób płacących przy pomocy Android Pay było ok. 75 tys. Zakładam, że w kolejnych okresach popularność tej metody płatności będzie rosła jeszcze szybciej ze względu na plany zaoferowania jej przez kolejne banki, m.in. SGB, ING czy Getin.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies