Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank z Android Pay już za momencik. Getin kończy testy

Biuro prasowe banku potwierdza, że trwają testy family and friends rozwiązania płatniczego od Google’a, ale unika deklarowania terminu udostępnienia usługi wszystkim klientom

Getin już wiosną tego roku zapowiedział, że zamierza uzupełnić swoją ofertę płatności mobilnych o Android Pay. Wygląda na to, że jego klienci będą mogli z tego rozwiązania korzystać już niedługo, być może nawet jeszcze w tym roku. Biuro prasowe Getinu potwierdza, że bank pracuje nad Android Pay i obecnie prowadzi testy family and firends nowych płatności. Unika jednak podawania konkretnego terminu udostępnienia ich wszystkim klientom.

Przeczytajcie także: Android Pay już działa w Citi Handlowym

Jeżeli Getin wdroży Android Pay, będzie bankiem mogącym się pochwalić posiadaniem jednej z najszerszych na rynku ofert płatności mobilnych. Już umożliwia bowiem dokonywanie transakcji mobilnych z wykorzystaniem własnej aplikacji mobilnej, czyli HCE oraz Blikiem. Z podobnych możliwości mogą korzystać klienci Aliora i BZ WBK.

Przeczytajcie także: Już 150 tys. Polaków korzysta z Android Pay

Natomiast Android Pay zaczyna się rozpychać na polskim rynku i staje się tu powoli standardem płatności mobilnych. Obecnie z rozwiązania tego mogą korzystać klienci: Aliora, BZ WBK, T-Mobile Usług Bankowych, Nest Banku, Euro Banku, mBanku, Orange Finansów i BGŻ BNP Paribas. Prace na poziomie zaawansowania podobnym do Getinu prowadzi także Citi Handlowy, a wkrótce Android Pay ma się jeszcze pojawić w ofercie ING. Z danych udostępnionych mi przez biura prasowe banków wynika, że na koniec września miały ponad 150 tys. klientów korzystających z Android Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies