Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wystartował inkubator Visy w Polsce. Pracami kierują Maciejewski i Zacharjasz

Inkubator realizuje pierwsze dwa projekty. Finału prac należy spodziewać się na początku przyszłego roku

O tym, że Inkubator Innowacji Visy rozpoczął swoją działalność w Warszawie, poinformował szef organizacji w Polsce Adrian Kurowski podczas swojego wystąpienia w trakcie Forum Usług Płatniczych. Czwartkowa konferencja była kulminacją obchodów kampanii społecznej Warto Bezgotówkowo, którą serwis Cashless objął patronatem medialnym.

Przeczytajcie także: Już 66,7 proc. płatności kartami odbywa się zbliżeniowo

Jak powiedział Adrian Kurowski, w pracach inkubatora udział biorą przedstawiciele największych banków oraz agentów rozliczeniowych (operatorów terminali płatniczych) na polskim rynku. Jak dodał, inkubator we współpracy z partnerami zajmie się wypracowywaniem rozwiązań ogólnorynkowych. Pracami zespołu kierują dwaj znani w branży finansowej specjaliści od innowacji, czyli Maciej Maciejewski, wcześniej odpowiedzialny za wprowadzanie nowych technologii w Visie, oraz Igor Zacharjasz, który zajmował się innowacjami w Alior Banku.

Obecnie Inkubator Innowacji Visy pracuje nad dwoma projektami. W ramach pierwszego poszukiwany jest pomysł na to, jak zapewnić klientom banków – użytkownikom kart i płatności mobilnych, wartość dodaną związaną z otrzymywaniem tzw. e-paragonów. Będą one wystawiane przez sklepy i punkty usługowe, gdy rząd wprowadzi fiskalizację online a wszystkie kasy fiskalne zostaną podłączone do internetu, natomiast już dziś istnieją możliwości techniczne realizacji koncepcji e-paragonu.

Przeczytajcie także: Polska najbezpieczniejszym rynkiem kartowym w Europie

Drugi projekt koncentruje się na właścicielach punktów handlowych i usługowych, którzy dotąd nie przyjmują płatności elektronicznych. Visa ma nadzieję znaleźć odpowiedź na pytanie, jak ich przekonać do rozpoczęcia przyjmowania transakcji bezgotówkowych. Zdaniem szefa Visy w Polsce efekty prac inkubatora nad pierwszymi projektami poznamy bardzo szybko, bo już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Inkubator jest częścią centrów innowacji Visy. Dzięki niemu polski rynek płatniczy ma szansę uzyskać dostęp do innowacyjnych projektów realizowanych przez Visę na całym świecie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies