Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie cztery czy siedemnaście a 150 walut. Oto zupełnie inny pomysł na kartę wielowalutową od mBanku i Visy

Użytkownik nowego plastiku nie będzie musiał uruchamiać rachunków walutowych, aby móc po niskich kosztach dokonywać transakcji w niemal wszystkich krajach świata

O tym, że mBank zamierza wprowadzić do swojej oferty kartę wielowalutową, mogliście jako pierwsi dowiedzieć się z serwisu Cashless już parę tygodni temu. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Wtedy nie znałem jeszcze wielu szczegółów nowej oferty mBanku, ale dziś mogę już Wam je przedstawić. Produkt jest niezwykle ciekawy, bo to zupełnie nowy pomysł na bankową kartę wielowalutową.

Przeczytajcie także: Kartą podarunkową też można płacić mobilnie

Karty wielowalutowe są ostatnio bardzo modne w Polsce. Znajdziecie je w ofercie m.in. Pekao, PKO czy ING. Korzystanie z nich wiąże się jednak z koniecznością założenia rachunków w różnych walutach oraz obowiązkiem utrzymywania na nich odpowiednich oszczędności, by w razie chęci przeprowadzenia transakcji bank mógł obciążyć konto. Visa Świat mBanku to zupełnie inny pomysł na kartę wielowalutową, przypominający bardziej kartę Revoluta niż plastiki konkurencji z Polski.


Otóż aby z niej korzystać, klient nie musi zakładać żadnych rachunków walutowych. Transakcje w dolarach, euro, funtach, frankach czy w jednej ze 150 innych walut są przeliczane na złote bez prowizji związanej z przewalutowaniem, po kursie oferowanym przez Visę. Z tego co się orientuję, kurs ten niewiele różni się od proponowanych przez kantory internetowe w Polsce, a bywa od nich korzystniejszy. Visa Świat umożliwia też normalne płatności oraz wypłaty gotówki z bankomatów w kraju.

Niestety, Visa Świat ma też swoje wady. Przede wszystkim nie jest dla wszystkich, bo mBank oferuje ją tylko swoim zamożniejszym klientom korzystającym z rachunków mKonto Aquarius oraz mKonto Aquarius Intensive. Nie jest też tania, bo kosztuje 10 zł miesięcznie i jest to opłata bezwarunkowa, której nie da się uniknąć. W zamian jednak klient dostaje nie tylko możliwość tanich transakcji zagranicznych, ale także bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą oraz ubezpieczenie, dzięki któremu bank pokrywa całość szkód wynikających z ewentualnego nieuprawnionego użycia karty.

Przeczytajcie także: Klienci Orange Finanse nie grzeszą aktywnością

Natomiast ci ze szczęśliwców, którzy znajdą się w grupie uprawnionych do korzystania z nowej visy od mBanku, zamawiając ją do końca roku mogą skorzystać z promocji. W jej ramach nie będą ponosili opłaty za korzystanie z plastiku do końca czerwca 2018 r. Dodatkowo jeśli przy okazji otworzą rachunek Aquarius lub Aquarius Intensive, w tym samym okresie bank zwolni ich z opłaty za jego prowadzenie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies