Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska najbezpieczniejszym rynkiem kartowym w Europie. Raport EBC

Europejski Bank Centralny ma opublikować dokument w ciągu najbliższych tygodni

Z prezentacji Narodowego Banku Polskiego, przedstawionej podczas odbywającej się dzisiaj konferencji Cashless Forum Poland wynika, że Polska awansowała na pierwsze miejsce w Europie pod względem niskiego udziału wartości transakcji fraudowych kartami we wszystkich transakcjach przeprowadzonych tymi instrumentami. Najnowszy nieopublikowany jeszcze raport Europejskiego Banku Centralnego na ten temat za rok 2016 światło dzienne ma ujrzeć w ciągu najbliższych tygodni.

Przeczytajcie także: Drugi wydawca kart w systemie KIR-u

Poprzedni raport EBC na temat bezpieczeństwa na rynku kart dotyczył roku 2013. Wówczas Polska zajmowała trzecią pozycję w Europie, a dała się wyprzedzić jedynie Węgrom i Litwie. Wówczas fraudy stanowiły ok. 5 tysięcznych części procenta, jeśli idzie o wartość i 2 tysięczne części procenta jeśli idzie o liczbę całości transakcji kartowych przeprowadzonych na polskim rynku.

Przeczytajcie także: Alior otwiera Telekom Banking

Z danych EBC wynika, że do największej liczby transakcji oszukańczych kartami w Europie dochodzi na rynkach: francuskim, brytyjskim, w Irlandii i Luksemburgu. Tam udział fraudów w liczbie płatności sięga nawet 7 setnych części procenta.

Natomiast dzisiejsza konferencja jest związana z obchodzonym jutro Dniem Płatności Bezgotówkowych. Partnerem głównym konferencji jest Visa a serwis Cashless objął wydarzenie patronatem medialnym.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: NBP, KARTY, EBC

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies