Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rosną wydatki obcokrajowców w Warszawie. Duży awans stolicy Polski w corocznym badaniu Mastercarda

Raport Global Destination Cities Index szereguje 132 miasta na całym świecie pod względem liczby odwiedzających je turystów zagranicznych oraz wartości pieniędzy pozostawianych przez przyjezdnych. W najnowszej edycji Warszawa awansowała o siedem pozycji

Tegoroczny raportu Global Destination Cities Index właśnie został opublikowany. Wśród klasyfikowanych miast jest Warszawa. Zajęła 65. miejsce, awansując o siedem pozycji w stosunku do zeszłorocznego rankingu. Odpowiada za to rosnąca liczba zagranicznych turystów oraz ich coraz większe wydatki. W 2016 r. odwiedzający zostawili w Warszawie 777 mln dolarów amerykańskich czyli ok. 2,8 mld zł, prawie o 0,5 mld zł więcej niż rok wcześniej. Według prognoz Mastercarda, w tym roku suma wydatków przekroczy 2,9 mld zł.

Przeczytajcie także: Visa Świat - nowa karta wielowalutowa mBanku

Przeciętny turysta podczas swojego pobytu w Warszawie w 2016 r. wydawał 1615 zł. To o ponad 20 zł więcej niż rok wcześniej, ale stolicy Polski daleko do liderów w tym zestawieniu, np. do Dubaju, w którym przeciętny podróżnik zostawiał 36 razy więcej niż w Warszawie. W 2016 r. goście zza granicy najwięcej wydali w stolicy na zakupy (63,2 proc. czyli ponad 1 tys. zł), nieco mniej na restauracje (15,3 proc. czyli ok. 250 zł) oraz zakwaterowanie (11,7 proc., ok. 200 zł). Spośród liderów rankingu, przyjezdni największą część swojego budżetu wydają na zakupy w Londynie (46,7 proc.), na restauracje – w Seulu (47 proc.), zaś na zakwaterowanie – w Paryżu (44,8 proc.).

Przeczytajcie także: Debiut IgoriaCard już we wrześniu

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe podkreśla, że płatności za usługi turystyczne powinny być wygodne, bezpieczne i efektywne kosztowo. Jego zdaniem w takich przypadkach najlepiej sprawdzają się karty. – Zalety kart płatniczych najbardziej widoczne są w przypadku podróży zagranicznych, kiedy pozwalają uniknąć wizyt w kantorze czy przewożenia znacznych sum w gotówce, ale też umożliwiają rezerwowanie usług turystycznych online bez konieczności wykonywania zagranicznych przelewów – dodaje Ciołkowski.

W globalnym zestawieniu miast najczęściej odwiedzanych przez zagranicznych turystów liderem, podobnie jak rok temu, został Bangkok. Stolicę Tajlandii odwiedziło w 2016 r. 19,42 mln turystów. Na drugim miejscu pozostaje Londyn (19,06 mln), a na trzecim Paryż (15,45 mln).

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies