Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności kartami w internecie mają być jeszcze bezpieczniejsze. Visa aktualizuje usługę Verified by Visa

W oparciu o to rozwiązanie działa system 3D Secure, wdrożony przez większość banków w Polsce

W rozesłanej dziś informacji prasowej polskie biuro Visy informuje o zbliżającej się aktualizacji usługi Verified by Visa. To rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo zakupów online. W oparciu o tę usługę działa system 3D Secure, który umożliwia autoryzację transakcji internetowych kartami. Wykorzystywane są do tego hasła jednorazowe na podobnej zasadzie jak do potwierdzania przelewów jednorazowych w systemie bankowości internetowej.

Przeczytajcie także: PayU zainwestował miliony euro w Kreditech

Jak pisze Visa zbliżająca się aktualizacja dostarczy instytucjom finansowym oraz sklepom internetowym dodatkowe dane umożliwiające lepsze uwierzytelnianie kupującego. Pozwoli to zmniejszyć liczbę transakcji nieuprawnionych kartami dokonywanych za pośrednictwem przeglądarki na urządzeniach mobilnych, komputerach stacjonarnych czy w aplikacjach. Jednym z elementów aktualizacji jest wdrożenie 3D Secure 2.0.

Visa podaje, że rozwiązanie to poprawi przepływ danych pomiędzy detalistami a wydawcami instrumentów płatniczych, co pozwoli na poszerzenie ich zakresu o dodatkowe informacje na temat transakcji (np. rodzaj urządzenia czy adres dostawy). Umożliwi to bardziej precyzyjne uwierzytelnianie konsumenta w czasie rzeczywistym, co – jak pokazują wyniki badań – skraca czas zakupu o 85 proc. przy jednoczesnym zmniejszeniu skali zjawiska porzucania koszyka o 70 proc.

Przeczytajcie także: Rośnie zasięg usługi Paybynet

Zdaniem Mika Lembergera, wiceprezesa Visy do spraw produktów w Europie, aktualizacja dostarcza również wszystkich narzędzi niezbędnych do zapewnienia zgodności z wymogami dyrektywy PSD II w zakresie kart płatniczych. Aby dać wydawcom kart i detalistom czas na przetestowanie rozwiązań Visa nowe zasady dotyczące transakcji z wykorzystaniem 3D Secure zaczną obowiązywać od kwietnia 2019 r.

Jak wskazują wyniki badań Visa obejmujących ponad 36 tys. respondentów w Europie (2016 Digital Payments Study), odsetek konsumentów regularnie płacących z użyciem urządzenia mobilnego wzrósł trzykrotnie w porównaniu z 2015 r. (54 proc. wobec 18 proc.). Wprowadzane ulepszenia w przyszłości ułatwią również integrację technologii płatniczych w ramach internetu rzeczy – a według szacunków agencji Gartner liczba urządzeń połączonych z internetem wzrośnie w 2020 r. do poziomu 20,8 mld.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies