Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Po udanym pilocie w Polsce PayU decyduje o dużej inwestycji. Spółka za 110 mln euro kupiła udziały w niemieckiej firmie

Mowa o firmie Kreditech, która w trwającym od sierpnia ub. roku pilotażu udzieliła polskim klientom PayU pożyczek o wartości 10 mln euro

Kredito24 pojawiło się wśród firm obsługujących pożyczki na Allegro w sierpniu 2016 r. PayU chciało sprawdzić, jak należąca do niemieckiego Kreditechu marka poradzi sobie na rynku ratalnych zakupów online w konkurencji z bankami takimi jak mBank i Alior.

Przeczytajcie także: PayU zaoferuje raty od firmy pożyczkowej

Wygląda na to, że testy wypadły zadowalająco. W krótkim czasie Kredito24 udzieliło klientom PayU z Polski pożyczek o wartości 10 mln euro a zakończenie pilota stało się pretekstem do ogłoszenia inwestycji PayU w Kreditech. Obie firmy poinformowały właśnie o zawarciu strategicznego partnerstwa. Integrator płatności kupił udziały w niemieckiej spółce za 110 mln euro i dołączył do takich współwłaścicieli firmy jak JC Flowers, Varde, Blumberg Capital, HPE, Peter Thiel, Rakuten i IFC Bank Światowy.

Przeczytajcie także: Alior i mBank mają konkurencję na Allegro

Teraz współpraca między Kreditechem i PayU ma zostać rozszerzona na inne rynki wschodzące charakteryzujące się szybkim wzrostem gospodarczym i niskim poziomem ubankowienia. W ramach umowy PayU i Kreditech zaoferują wspólne rozwiązania dotyczące finansowania zakupów. W tym celu wykorzystany zostanie zasięg obecnego na 16 rynkach PayU oraz rozwiązania technologiczne dostarczane przez Kreditech. Chodzi między innymi o używanie sztucznej inteligencji w procedurze zatwierdzania wniosków kredytowych składanych online.

Warto przypomnieć, że należące do Naspers (byłego właściciela Allegro) PayU w ciągu ostatniego roku przeznaczyło na inwestycje w sektor fintech 245 mln euro, np. na zakup indyjskiego Citrus Pay, o którym pisałem w tym tekście.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies