Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Vivus potwierdza, że wkrótce wprowadzi na rynek kartę kredytową. Będzie inna niż wszystkie

Nowy produkt ma zadebiutować w ofercie instytucji za kilka miesięcy

Karta kredytowa w Vivusie to nie jest coś zupełnie nowego. O tym, że firma ta planuje rozszerzenie swojej oferty o taki produkt, mówiło się już wiosną ubiegłego roku. Pisałem o tym m.in. tutaj. Z uzyskanych wówczas informacji wynikało, że Vivus wprowadzi na rynek kredytówkę do końca 2016 roku. Od tamtego czasu jednak o sprawie zrobiło się zupełnie cicho. Aż do teraz.

Przeczytajcie także: Długa przerwa techniczna w BGŻ BNP Paribas

Jak powiedziano mi w biurze prasowym Vivusa, firma jest praktycznie gotowa do wprowadzenia na rynek karty kredytowej Mastercard, co nastąpi jeszcze w tym roku. Obecnie opracowywane są szczegóły oferty oraz dopracowywany model sprzedaży. Z przekazanych mi informacji wynika, że karta będzie ciekawym produktem, jakiego chyba jeszcze na polskim rynku nie było.

Przedstawiciele spółki deklarują, że nie będzie sprzedawana na plastiku a jedynie w formie cyfrowej, połączonej z aplikacją mobilną Vivusa. W pierwszej kolejności kartą będzie można płacić wyłącznie w sklepach internetowych. Później firma planuje wdrożyć technologię zbliżeniową. Wówczas jej klienci posiadający telefony z systemem Android będą mogli płacić kartą bezstykowo także w sklepach stacjonarnych.

Przeczytajcie także: Są pierwsze wpłatomaty zbliżeniowe w Polsce

Przy wydawnictwie karty kredytowej Vivus będzie korzystał z uprawnień rumuńskiego banku TBI, którego akcje jego spółka matka zakupiła w ubiegłym roku. To stąd ma wynikać roczna cisza na temat karty Vivusa. Pierwotnie planowano, że do jej wydawnictwa spółka wykorzysta licencję instytucji płatniczej z Wielkiej Brytanii. Zarzucono te plany, gdy w grupie pojawił się bank. Karta kredytowa ma być oferowana na kilku rynkach, na których działa właściciel Vivusa. Polska będzie pierwszym krajem, w którym zostanie udostępniona klientom.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies