Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już są. Pierwsze na polskim rynku wpłatomaty, realizujące transakcje zbliżeniowo

Pięć pierwszych tego typu urządzeń od 22 maja działa w oddziałach BGŻ BNP Paribas. Do końca roku ma ich być ponad 100

Bankomaty zbliżeniowe to już na polskim rynku prawie standard. Maszyny realizujące wypłaty gotówki bez wkładania karty do czytnika posiadają już ING Bank Śląski, Euronet, Planet Cash a wkrótce zaczną one działać także w BZ WBK. Inaczej jest, jeśli idzie o wpłaty gotówki. Nawet jeżeli znajdziecie bankomat z czytnikiem zbliżeniowym posiadający funkcję depozytową, to co prawda wypłacicie pieniądze bezstykowo, jednak aby je wpłacić, będziecie musieli włożyć kartę do urządzenia.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowe funkcje w aplikacji Aliora

Zastrzeżenie to nie dotyczy już jednak klientów BGŻ BNP Paribas. Rano pisałem o tym, że bank ten dołączył właśnie do grona instytucji oferujących swoim klientom wpłatomaty. Przed chwilą dostałem z jego biura prasowego więcej informacji na temat tego wdrożenia. A jest o czym pisać. BGŻ BNP Paribas podaje, że jego pierwszych pięć urządzeń dwufunkcyjnych, a więc wpłatobankomatów, działa już od 22 maja a do końca tego roku ma być ich ponad 100. Kolejne instalacje przewidziane są na przyszły rok.

Ponadto biuro prasowe banku pisze, iż zainstalowane urządzenia są pierwszymi w Polsce, które umożliwiają realizację nie tylko wypłat, ale i wpłat gotówki bez wkładania karty do urządzenia. To ważne szczególnie dla użytkowników zbliżeniowych płatności mobilnych zwłaszcza, że BGŻ BNP Paribas planuje udostępnić swoim klientom płatności Android Pay. Dzięki nowej funkcji smartfony będą mogły zastąpić plastikową kartę nie tylko przy okazji transakcji bezgotówkowych i wypłat banknotów, ale będę też służyć do ich deponowania.

Przeczytajcie także: Euro Bank podnosi ceny

Z informacji przekazanych mi przez biuro prasowe BGŻ BNP Paribas wynika też, że wprowadzone przez bank wpłatomaty są częścią sieci Planet Cash. Funkcjonalność wpłaty dostępna jest dla klientów BGŻ BNP Paribas, natomiast wypłaty analogicznie jak w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach banku, obsługują wszystkie karty z logo Mastercard i Visa. Całość sieci zarządzana jest przez IT Card. Natomiast konkurencyjny Euronet również zamierza wprowadzić możliwość wpłat gotówki zbliżeniowo w swoich urządzeniach. Na razie nie zdradza kiedy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies