Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euro Bank podnosi ceny. Koniec z darmowymi bankomatami do kont Classic, Active i Prestige

Podrożeją także przelewy zlecane w oddziałach, ubezpieczenie assistance do konta zostanie zlikwidowane a program moneyback ograniczony

Klienci Euro Banku otrzymali korespondencję z informacjami na temat zmian w ofercie, jakie instytucja zamierza przeprowadzić od 1 sierpnia bieżącego roku. Zmiany te, jak można się domyślić, nie są w większości dla nich korzystne. Szykują się podwyżki i ograniczenie przywilejów. Ale po kolei.

Po pierwsze posiadacze rachunków Classic, Active i Prestige stracą możliwość korzystania z bankomatów obcych banków zupełnie za darmo. Pozostaną one bezpłatne tylko w sytuacji, gdy wypłata gotówki będzie miała wartość min. 100 zł. Jeżeli zaś klienci zechcą podjąć mniejszą kwotę, zapłacą za tę przyjemność każdorazowo 1,9 zł.

Przeczytajcie także: KNF nie zdradza co myśli o wideoweryfikacji

Podobne zmiany w swojej ofercie już wcześniej wprowadziły mBank i Alior. O ile jednak klienci tamtych dwóch instytucji mogą skorzystać do wypłaty mniejszych kwot gotówki z bezpłatnego Blika, o tyle klienci Euro Banku takiej możliwości nie będą mieć. Jeżeli więc wypłacają dziś z bankomatu po 50 zł, to albo będą musieli zmienić nawyki albo pogodzić się z dodatkowymi kosztami. Podobnie jeśli idzie o sprawdzanie salda w bankomacie. Dziś taka operacja kosztuje jednego złotego, a wkrótce podrożeje do 2,5 zł.

Ponadto Euro Bank wprowadza podwyżki opłat z tytułu transakcji wykonywanych w oddziałach. Koszt przelewu zewnętrznego z rachunku Standard i Classic wzrośnie z 5 do 7 zł, a liczba bezpłatnych przelewów do zrealizowania w miesiącu zostanie zmniejszona z trzech do jednego. Również przelewy do ZUS-u i urzędów skarbowych podrożeją z 5 do 7 zł.

Przeczytajcie także: Będzie nowa oferta dla klientów SGB

Do tego wszystkiego Euro Bank wprowadza opłatę za przekształcenie rachunku we wspólny w wysokości 10 zł. Dotychczas operacja taka była bezpłatna. Wreszcie wycofane z oferty zostanie dodawane dotąd do rachunków Classic, Na co dzień, Active i Prestige ubezpieczenie assistance, a program lojalnościowy "Rodzina i przyjaciele" ulegnie ograniczeniu. Moneybackiem nie będą już objęte wydatki w biurach podróży oraz sklepach sportowych.

Euro Bank to kolejna instytucja, która w ostatnim czasie podjęła decyzję o podwyżkach opłat i prowizji. Ostatnio zrobiły to wspomniane już mBank i Alior a także T-Mobile Usługi Bankowe czy Raiffeisen Polbank. Decyzje takie mają związek z utrzymującymi się niskimi stopami procentowymi oraz wzrostem obciążeń sektora bankowego (podatek bankowy).

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies