Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duże Indie ważniejsze dla Koreańczyków niż mała Polska. Kolejny azjatycki kraj dostał Samsung Pay

Posiadacze telefonów Galaxy z Indii już mogą podłączać swoje karty bankowe do aplikacji Samsung Pay

Samsung zaczął rozsyłać zaproszenia do rejestracji w aplikacji Samsung Pay posiadaczom smartfonów z serii Galaxy. Na razie z oferty mogą skorzystać właściciele kart Visa i Mastercard wydawanych przez Axix Bank, HDFC Bank, ICIC Bank i Standard Chartered Bank – podaje portal nfcworld. W pilotażu mogą uczestniczyć posiadacze jednego z sześciu modeli telefonów Note 5, S7, S7 Edge, S6 Edge+, oraz A7 i A5 w wersji z 2015 r.

Przeczytajcie także: 5 banków, które Wam zapłacą za mobilność

Co ciekawe, z Samsung Pay mogą też korzystać użytkownicy najpopularniejszego w Indiach portfela cyfrowego Pay’tm, którym można płacić za pomocą kodów QR. Zintegrowano oba systemy w taki sposób, że po zainstalowaniu apki od Samsunga użytkownicy Pay'tm mogą płacić zbliżeniowo środkami ze swojego portfela. Pay’tm dodaje się do Samsung Pay jako źródło pieniądza na podobnej zasadzie jak kolejne karty.

Przeczytajcie także: Na smartfonowe parkowanie wydaliście 20 mln zł

Płatności mobilne od Samsunga zadebiutowały w sierpniu 2015 r. w Korei Południowej. Są już dostępne w 12 krajach, min. w USA, Chinach, Hiszpanii, Singapurze, Australii, Rosji, Brazylii i Kanadzie. Aplikacja jest wprowadzana przede wszystkim w krajach, w których ciągle przeważają starsze terminale odczytujące dane z pasków magnetycznych – Samsung Pay oferuje technologię MST, która pozwala na płatności w tego typu urządzeniach. Polska z dużym nasyceniem nowoczesnych terminali zbliżeniowych nie znajduje się więc obecnie na liście krajów, w których Samsung chciałby zaoferować swoje płatności.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies