Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To się nazywa promocja. W zestawie z Samsung Pay nowy Galaxy S7 za darmo

Samsung wspólnie z Mashreq Bank agresywnie promuje swojego Pay’a. Niestety na razie nie będzie tego robić w Polsce

Trzeba przyznać, że taka zachęta może sprawić, że z mobilnych płatności zaczną korzystać nawet najbardziej sceptycznie nastawieni do nowości klienci banku. Jak podaje nfcworld, Mashreq Bank działający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie, Katarze, Kuwejcie i Egypcie, oferuje swoim klientom darmowe smartfony Samsung Galaxy S7.

Telefony z zainstalowaną na nich aplikacją Samsung Pay są rozdawane nowym klientom, którzy wystąpią o wydanie karty kredytowej w okresie tuż po udostępnieniu tej formy płatności. Z komunikatu wynika, że posiadacze kart otrzymują smartfony "na jakiś czas".

Przeczytajcie także: Spłacasz raty kredytowe? Dostaniesz tańsze OC

Dla tych z Was, którzy czekają na mobilne płatności od Samsunga w Polsce, mam niedobre wieści. Premiera Samsung Pay’a w naszym kraju, jeśli w ogóle nastąpi, prawdopodobnie zbiegnie się w czasie z urodzinami nowego Galaxy. Nowe flagowe modele smartfonów pokazywane są dwa, trzy razy do roku, na targach elektroniki w Las Vegas (tegoroczne są już za nami), na przełomie lutego i marca na MWC w Barcelonie oraz ewentualnie na IFA odbywających się latem w Berlinie.

Samsung ogłosił, że prawdopodobnie w Barcelonie S8 nie pokaże, co jest związane z wybuchającymi bateriami w Note 7 i koniecznością dokładnego zbadania premierowego modelu, by firma ponownie nie naraziła się miliardowe straty. Kiedy S8 będzie gotowy, nie wiadomo, ale moje źródła twierdzą, że nawet jeśliby ukazał się w kwietniu, to i tak Polska nie jest brana pod uwagę jako rynek, na którym warto uruchomić Samsung Pay w pierwszej połowie 2017 r. Wynika to z obecnej strategii koreańskiego koncernu, która oczywiście może się zmienić.

Przeczytajcie także: Kolejny bank będzie pushować

Warto przypomnieć, że Samsungowi dużo bardziej opłaca się promować swój cyfrowy portfel w krajach, gdzie jest niskie nasycenie terminalami zbliżeniowymi. Samsung Pay to bowiem jedyne póki co rozwiązanie wśród mobilnych płatności, które współpracuje z urządzeniami odczytującymi dane karty wyłącznie z paska magnetycznego. Wszystko dzięki technologii MST. W Polsce natomiast już ponad 80 proc. terminali to urządzenia zaopatrzone także w czytniki zbliżeniowe NFC.

Ponadto w naszym kraju jest już obecny Android Pay a w wielu bankach płatności HCE. W ciągu kilku najbliższych miesięcy lista banków oferujących tego rodzaju konkurencyjne płatności jeszcze się powiększy. Moim zdaniem im bardziej będzie zatem Samsung odkładał premierę swojego Pay’a w Polsce, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ona w ogóle nastąpi.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies