Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank będzie pushować. Aktualizacja aplikacji Getinu

Nowa wersja bankowości mobilnej tego banku na urządzenia z Androidem jest dostępna od czwartku

Wiadomości push to komunikaty generowane przez aplikację mobilną. Przypominają nieco SMS-y, z tym że bank nie musi płacić za ich przesyłanie operatorowi komórkowemu. Natomiast użytkownik smartfona, aby je otrzymać, musi mieć połączenie z internetem. W zamian dostaje jednak dużą wartość, np. w postaci informacji o zmianie salda na rachunku.

Przeczytajcie także: Uber zapłaci za wprowadzanie kierowców w błąd

Taka informacja spełnia jednocześnie dwie role. Po pierwsze zwiększa bezpieczeństwo. Im częściej sprawdzacie stan swojego konta, tym szybciej wykryjecie ewentualne nieprawidłowości. Jeżeli będą one na przykład wynikiem kradzieży pieniędzy dokonanej za pomocą zgubionej karty, będziecie mogli szybko interweniować, zastrzeżecie plastik i ograniczycie straty. Push z informacją o zmianie stanu środków na koncie zapobiega też konieczności zaglądania do aplikacji co jakiś czas, gdy np. czekacie na przelew z pensją. Gdy wpłynie, apka Wam o tym powie.

Przeczytajcie także: Będzie nowa aplikacja od banku Pekao

Pushe w aplikacji Getinu mogą informować użytkownika właśnie o transakcjach takich jak wpływy czy obciążenia, o niezrealizowanych operacjach czy terminach spłat kredytów i kart kredytowych. Podobne funkcje mają już aplikacje licznej konkurencji Getinu na polskim rynku. Niektóre banki idą jeszcze dalej. Na przykład mBank testuje już tzw. mobilną autoryzację, dzięki której potwierdzanie przelewów w serwisie internetowym odbywa się w aplikacji a nie przez hasła SMS-owe. Służą do tego właśnie komunikaty push.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies