Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay startuje w Rosji. Następna Hiszpania i Japonia?

Klienci rosyjskiego banku Sberbank posiadający karty z logo MasterCard mogą od dzisiaj płacić iPhone’ami

Rosyjski Sberbank poinformował dzisiaj, że jego klienci posiadający karty z logo MasterCard mogą płacić za pomocą Apple Pay. To premiera płatności zbliżeniowych od Apple na tym rynku. Usługę Apple Pay można skonfigurować bezpośrednio w aplikacji do bankowości mobilnej Sberbanku. W ten sposób klienci płacąc smartfonem zachowują wszystkie korzyści płynące z używania kart kredytowych i debetowych.

Przeczytajcie także: Alior pierwszy zaoferuje międzynarodowy "pay"

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia platforma tokenizacyjna MDES MasterCarda. Oznacza to, że po dodaniu karty do aplikacji, jej dane nie są przechowywane ani na smartfonie ani na serwerach Apple. W bezpiecznym miejscu telefonu znajduje się jedynie przypisany do urządzenia zakodowany unikalny identyfikator.

Stworzony przez Apple system do płatności mobilnych jak do tej pory został udostępniony użytkownikom ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Chin, Australii, Szwajcarii, Hongkongu, Francji i Singapuru. W kolejce czekają Japonia, Nowa Zelandia i Hiszpania.

Przeczytajcie także: HCE startuje w Millennium

Polska ze względu na małą liczbę użytkowników iPhone’ów prawdopodobnie nie jest na liście krajów, w których Apple wdroży swoje płatności w najbliższych miesiącach. W branży mówi się, że pierwszym, realnym terminem jest druga połowa przyszłego roku. Natomiast jeszcze w tym roku wejście na nasz rynek zapowiedziała konkurencja czyli Android Pay i Samsung Pay. Wszystkie "paye" korzystają z platform tokenizacyjnych od Visy (VEPTS) i MasterCarda (MDES).

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies