Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
HCE startuje w Millennium. Na razie chyba tylko z MasterCardem

Udostępnienie usługi wszystkim klientom banku ma nastąpić w ciągu najbliższych dni

Wygląda na to, że klienci Millennium wreszcie doczekają się możliwości zbliżeniowego płacenia za zakupy smartfonami. Z wciąż nieoficjalnych informacji, uzyskanych w dwóch niezależnych źródłach wynika, że udostępnienie płatności w technologii HCE ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Zarząd banku miał podjąć w tej sprawie decyzję pod koniec ubiegłego tygodnia.

Przeczytajcie także: Fajna promocja Android Pay w Wielkiej Brytanii

Ponadto pewnym zaskoczeniem może być to, że początkowo klienci Millennium będą mogli wyrobić sobie mobilne karty z logo tylko jednej organizacji, czyli MasterCard. Wcześniej przedstawiciele banku zapowiadali wdrożenie HCE także z Visą. Skąd zmiana? Nie wiem dokładnie, być może zdecydowały o tym jakieś kłopoty techniczne. W każdym razie, docelowo Millennium ma mieć HCE zarówno z MasterCardem jak i z Visą.

I jeszcze jedna ważna informacja: Millennium będzie zdaje się pierwszym bankiem w Polsce, który zaoferuje HCE w oparciu o tokenizację oferowaną przez międzynarodowe organizacje płatnicze. Tokenizacja zwiększa bezpieczeństwo płatności mobilnych, a jednocześnie umożliwia zastosowanie systemów płatniczych od technologicznych gigantów, takich jak Apple, Google czy Samsung. Wszyscy oni korzystają z tokenizacji MasterCarda (MDES) i Visy (VEPTS).

Przeczytajcie także: HCE w Raiffeisen Polbanku już w tym miesiącu

Oparcie HCE o platformy tokenizacyjne organizacji płatniczych stało się przyczyną opóźnienia wdrożenia tej usługi w Millennium. Początkowo bank chciał pracować nad tokenizacją samodzielnie i planował wdrożenie HCE w II kw. Później postawiono jednak na rozwiązania dostarczane przez MasterCarda i Visę, a debiut płatności przesunięto na końcówkę III lub początek IV kwartału.

O komentarz w sprawie terminu wdrożenia płatności HCE poprosiłem biuro prasowe Millennium. Obiecano mi, że dostanę go jutro przed południem. To sugeruje, że ogłoszenie wdrożenia nowej usługi w tym banku może nastąpić już jutro, ale mogę oczywiście się mylić.

AKTUALIZACJA

We wtorek otrzymałem informację z biura prasowego Millennium następującej treści: Testy płatności HCE są w finalnej fazie i jeżeli wszystko pójdzie dobrze, jest szansa na wdrożenie już wkrótce. Oczywiście nie mamy pewności, jak testy wypadną, więc nie chcemy jeszcze podawać konkretnej daty.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies