Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już w przyszłym miesiącu klienci Raiffeisen Polbanku dostaną HCE

Bank kończy testy płatności mobilnych. Produkcyjne wdrożenie ma nastąpić w drugiej połowie października

Jak wiecie, Raiffeisen Polbank nad płatnościami mobilnymi w technologii HCE pracuje wspólnie ze spółką First Data Polska. Z przekazanych mi informacji wynika, że trwające właśnie testy family and friends przebiegają zgodnie z planem, co oznacza, że klienci dostaną dostęp do HCE prawdopodobnie już za kilka, kilkanaście dni.

Przeczytajcie także: WebPOS to terminal następnej generacji

Raiffeisen Polbank zdecydował się na wprowadzenie płatności mobilnych HCE w oddzielnym portfelu a nie w bankowości mobilnej. Oznacza to, że klienci będą korzystali z dwóch aplikacji mobilnych – jednej do zarządzania rachunkiem i drugiej – do płatności. Rozwiązanie takie umożliwia bankowi aktualizację portfela HCE bez konieczności zmiany dużej aplikacji bankowej. W przyszłości nie wyklucza się połączenia obu apek.

Na razie portfel będzie rozwijany oddzielnie i wkrótce mają znaleźć się w nim całkiem nowe funkcje. Jakie? Jeszcze nie wiem. Wydaje mi się jednak, że wybieganie w daleką przyszłość w przypadku tej instytucji nie ma sensu. Jak wiadomo, wkrótce może zyskać nowego właściciela, a wraz z nim nową wizję i strategię.

Przeczytajcie także: Bezpieczeństwo pieniędzy ważniejsze niż dane

Póki co klienci będą mogli się cieszyć z płatności mobilnych z chmury. Skorzystać z tego rozwiązania będą mogli wszyscy posiadacze rachunków osobistych w Raiffeisen Polbanku, niezależnie od tego czy mają już kartę plastikową czy nie. W aplikacji będą mogli wyrobić sobie mobilną kartę debetową lub kredytową z logo Visy.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies