Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bezpieczeństwo pieniędzy ważniejsze niż bezpieczeństwo danych. Ciekawe wyniki badania MasterCarda

Chcecie płacić telefonem a wielu z Was już to robi. Nie boicie się biometrii, która zapewnia wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji

Już 60 proc. konsumentów w Europie Środkowej i Wschodniej używa różnych aplikacji płatniczych, a 80 proc. jest gotowych do płacenia smartfonem – dowodzi badanie MasterdCard’s Impact of Innovation przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie MasterCarda. Wyniki sondażu zostały zaprezentowane wczoraj w Budapeszcie.

Przeczytajcie także: Kolejne wieści o starcie Android Pay w Polsce

Smartfony jako sposób na płatności mobilne są preferowane przez 57 proc. ankietowanych w tej części kontynentu. Bardziej entuzjastycznie nastawieni do płacenia telefonami są tylko mieszkańcy Rosji i Ukrainy oraz Turcji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Tam wskazało je odpowiednio 64 i 73 proc. badanych. Natomiast tylko 37 proc. mieszkańców Europy Zachodniej wybrałoby telefon jako preferowane urządzenie do dokonywania płatności.

Ankietowani odpowiedzieli też na pytanie, na co najbardziej zwracają uwagę w trakcie płacenia. Okazuje się, że priorytetowe jest bezpieczeństwo pieniędzy na koncie bankowym. Dopiero w drugiej kolejności pytani wykazali się troską o bezpieczeństwo danych osobowych, a dopiero w trzeciej i czwartej zwrócili uwagę na szybkość i wygodę transakcji.

Przeczytajcie także: mPay dostał licencję od KNF

Badanie pokazało również, że mają rację te instytucje finansowe, które w ostatnim czasie postawiły na biometrię. Największa grupa, bo 34 proc. badanych stwierdziło, że woli autoryzować transakcje przy pomocy odcisków palca niż korzystać z kodów wysyłanych SMS-em (32 proc.) i PIN-u (27 proc.).

Wśród obywateli 10 krajów Europy Środkowej i Wschodniej, Polacy w badaniu nie wypadają źle. 45 proc. ankietowanych w Polsce jest gotowych do płacenia smartfonem i to pomimo, że jesteśmy jedynym krajem, gdzie laptopów w ciągu dnia używa się dłużej niż urządzeń mobilnych. Z tymi pierwszymi nie rozstajecie się przez 3,5 godziny dziennie, podczas gdy smartfonów używacie średnio przez 3,4 godziny.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies