Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności mobilne HCE ruszają w pierwszych bankach z grupy SGB

W pilotażu nowego rozwiązania bierze udział sześć banków spółdzielczych zrzeszenia

Rozwiązanie, umożliwiające zaoferowanie bankom z grupy SGB płatności mobilnych HCE, dostarczyła zrzeszeniu spółka First Data Polska, ta sama, która pracowała przy tej technologii z Euro Bankiem. Jak wynika z przesłanej dziś informacji prasowej FDP, płatności HCE ruszyły już pilotażowo w sześciu bankach spółdzielczych z Oławy, Koronowa, Włocławka, Koźminka, Torunia i Duszników.

Przeczytajcie także: Na HCE w mBanku poczekacie do IV kwartału

FDP deklaruje, że wdrożenie w kolejnych instytucjach ma następować bardzo szybko. Do realizacji płatności HCE ma służyć aplikacja Portfel SGB, którą będzie można pobierać na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Klienci sami będą instalowali i aktywowali karty organizacji Visa na swoich smartfonach. Na razie jednak aplikacji nie ma w markecie Google Play, a mogą z niej korzystać jedynie biorący udział w pilotażu. Dla wszystkich klientów SGB ma być dostępna wkrótce, ale FDP nie podaje konkretnej daty, kiedy to się stanie. Jak wygląda aplikacja możecie sprawdzić tutaj.

Przeczytajcie także: Wygodniej w internecie płacić już się nie da

Technologię HCE wdraża także konkurencyjne zrzeszenie spółdzielców, czyli Grupa BPS, która współpracuje przy tym ze spółką IT Card. Pierwsi klienci dostali dostęp do tego nowoczesnego rozwiązania już w ub. kwartale. Na razie jednak korzysta z niego niewiele osób. Aplikacja Planet Mobile HCE Wallet została pobrana ponad 100 razy. Płatności z chmury dostępne są już także w pięciu bankach komercyjnych. Oprócz wspomnianego tu Euro Banku także w BZ WBK, Getinie, Pekao i PKO BP.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies