Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Druga instytucja wejdzie do Inkartu. Wkrótce ogłosi to mBank

Wcześniej do systemu rozliczeń kartowych, stworzonego przez KIR, przystąpił BZ WBK

Z informacji nieoficjalnych, ale potwierdzonych w kilku źródłach, wynika, że umowa między KIR-em a mBankiem albo została już podpisana, albo nastąpi to w najbliższym czasie. Obie zainteresowane strony na razie nie chcą komentować tych doniesień.

Przeczytajcie także: Szykują się wielkie zmiany na rynku bankomatów

Jeżeli moje informacje się potwierdzą, mBank będzie drugim uczestnikiem systemu Inkart po BZ WBK, który umowę na korzystanie z tego rozwiązania podpisał z KIR-em w czerwcu br. Z informacji przekazanych przez ten bank wynikało, że transakcje testowe z wykorzystaniem Inkartu przeprowadzi w sierpniu. Natomiast nie podano, kiedy nastąpi wdrożenie produkcyjne. Aby było to możliwe, KIR musi najpierw podpisać umowy z agentami rozliczeniowymi, czyli operatorami terminali płatniczych i bankomatów zainteresowanymi wejściem do systemu Inkart.

Inkart to system rozliczeń transakcji kartowych, będący konkurencją dla podobnych rozwiązań oferowanych przede wszystkim przez MasterCarda i Visę. Inkart może procesować zarówno transakcje dokonane w Polsce przy użyciu kart wydanych w ramach organizacji międzynarodowych, takich jak MasterCard czy Visa, oraz przy użyciu lokalnej karty płatniczej.

Przeczytajcie także: eSevice rozpoczął instalację terminali na pocztach

System stworzony przez KIR może cieszyć się zainteresowaniem banków i agentów rozliczeniowych w wyniku prac prowadzonych z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju w zakresie upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej.

Resort chce, by w każdym urzędzie obywatele mogli płacić swoje zobowiązania bezgotówkowo. Prace nad projektem zlecono operatorowi Inkartu, który jak się wydaje, może w zakresie rozliczeń transakcji kartowych w administracji publicznej wykorzystać ten system. Ponadto przez system KIR będą prawdopodobnie przechodziły transakcje tzw. polską kartą płatniczą, jeżeli ona powstanie. Prace nad schematem krajowym prowadzone są przez Związek Banków Polskich.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies