Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konflikt w Erli. O spółkę, która chce stawić czoła Allegro, walczą obecny prezes i byli wspólnicy

Głównymi uczestnikami sporu o Erli są obecny akcjonariusz i prezes spółki Adam Ciesielczyk oraz byli menadżerowie i wspólnicy, w tym znany z PayU Marcin Jabłoński oraz wielkopolski przedsiębiorca Piotr Śledź

Spółka akcyjna Erli to tworzona platforma e-commerce typu marketplace, czyli serwis, który kojarzy sprzedających z kupującymi. Być może pamiętacie jej kampanię reklamową z Maciejem Stuhrem w roli głównej emitowaną w 2021 r. przez ogólnopolskie stacje telewizyjne. Największym graczem typu marketplance w Polsce jest oczywiście allegro.pl, ale Erli działa już od kilku lat i, jak wynika z opublikowanego dziś przez Puls Biznesu artykułu, na naszym rynku jest większe niż Amazon. Zdaniem akcjonariusza i prezesa Erli Adam Ciesielczyka, to ten sukces jest przyczyną, dla której jego byli wspólnicy przypomnieli sobie o firmie i chcą odzyskać w niej udziały.

Przeczytajcie także: Nowe usługi Blika w aplikacji SGB

Jak pisze Puls Biznesu, początek Erli sięga roku 2019. Pomysłodawcą projektu miał być Adam Ciesielczyk, który też finansował przedsięwzięcie z własnych środków. Później do firmy, jako wspólnicy, dołączyli Marcin Jabłoński oraz Piotr Śledź. Drugi z nich to wielkopolski przedsiębiorca, działający m.in. w branży hotelowej. Natomiast Mikołaj Jabłoński to były menager PayU oraz były prezes innego marketplace’u – arena.pl.

Przeczytajcie także: Allegro zaczyna budowę sieci automatów paczkowych w Czechach

Spółka szybko się rozwijała, ale do rentowności było jej daleko i pojawiły się kłopoty finansowe. Obie strony sporu różnie interpretują kolejne wydarzenia. W każdym razie efektem działań Ciesielczyka było przeniesienie najwartościowszych elementów majątku Erli do nowej spółki, w której jest on obecnie prezesem, oraz postawienie w stan likwidacji firmy, w której udziałowcami byli Jabłoński i Śledź. Ci się z tym nie zgadzają i chcieliby unieważnienia decyzji o likwidacji podmiotu, w którym mają udziały, oraz powrotu do niego najwartościowszych aktywów Erli.

A o Erli pisaliśmy w serwisie cashless.pl nie jeden raz, na przykład w tekście Erli chce być drugim marketplacem w Polsce. Aplikacja jest wygodna, ale pod względem ofert daleko jej do Allegro.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies