Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej Blika w SGB. W aplikacji spółdzielczej grupy pojawiły się prośby o przelew oraz podział rachunku

Aktualizacja aplikacji SGB, która właśnie pojawiła się w marketach z apkami, to realizacja zapowiedzi wdrożenia, o której pisaliśmy w styczniu tego roku

W App Store oraz Google Play możecie znaleźć aktualizację aplikacji SGB Mobile, która zawiera interesującą nowość. Mowa o dwóch nowych funkcjach dostępnych dla użytkowników systemu Blik, czyli prośbie o przelew oraz usłudze podział rachunku. Wprowadzenie tych nowości bank zapowiedział w styczniu bieżącego roku, o czym mogliście przeczytać w tekście Prośba o przelew Blik wkrótce pojawi się w SGB Mobile.

Przeczytajcie także: MF rezygnuje z integracji terminali z kasami fiskalnymi

Prośba o przelew Blik to funkcja, dzięki której użytkownicy mogą się łatwiej rozliczać między sobą ze wspólnych wydatków. Wystarczy, że jeden blikowicz wybierze ze swojej książki kontaktów w telefonie osobę, którą chce poprosić o pieniądze, poda kwotę oraz tytuł przelewu. Odbiorca od razu otrzymuje prośbę i przez 72 h może ją zaakceptować, wysyłając pieniądze, albo odrzucić. Natomiast podział rachunku idzie jeszcze dalej, bo pozwala wysłać prośbę o przelew do kilku osób jednocześnie. Jest to pomocne np. przy rozliczeniu rachunku za wspólną wizytę znajomych w restauracji.

Przeczytajcie także: SGB wprowadza nowe rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa kart

Dotychczas stosunkowo mało rozpowszechniona funkcja Blika zaczyna sobie powoli torować drogę do popularności. Obecnie prośbę o przelew Blik swoim klientom oferuje, oprócz SGB, sześć innych banków: ING, mBank, Millennium, VeloBank, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, a od niedawna także Pekao. Plany wdrożeniowe w tym zakresie wyartykułowali już także przedstawiciele Santandera.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies