Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro rozpoczyna budowę sieci automatów paczkowych w Czechach. Pierwsze urządzenie stanęło w Pradze

Sieć automatów Allegro ma być udostępniona klientom w Czechach jeszcze w tym roku

Jak dowiaduje się serwis cashless.pl, Allegro, największa platforma e-commerce w Polsce, która działa także na rynku czeskim i słowackim, rozpoczęła instalację automatów paczkowych u naszych południowych sąsiadów. Pierwsze urządzenie stanęło w czeskiej Pradze. Maszyna, która jeszcze nie działa, jest zalążkiem całej sieci automatów paczkowych Allegro. Ta ma powstać w Czechach jeszcze w tym roku.

Przeczytajcie także: Wkrótce premiera trzeciej edycji raportu Insurtechy w Polsce

Rzecznik prasowy Allegro Marcin Gruszka potwierdził, że reprezentowana przez niego firma rozpoczęła budowę sieci automatów do odbioru paczek w Czechach. Nie zdradził jednak, ile maszyn w ramach tego projektu zostanie zainstalowanych ani kiedy klienci będą mogli odbierać w ten sposób pierwsze paczki. Wiadomo jedynie, że powinno to się stać w bieżącym roku, a maszyny pojawią się w pierwszej kolejności w największych miastach.

Przeczytajcie także: PKO podnosi limit płatności odroczonych

Przypomnę, że na polskim rynku Allegro ma już ok. 3,5 tys. automatów paczkowych, co daje sieci czwarte miejsce na tym rynku. Oczywiście przesyłki zamawiane na allegro.pl można odbierać też w konkurencyjnych automatach, w tym przede wszystkim InPostu. Największą siecią takich urządzeń dysponuje właśnie InPost – firma zarządza ok. 22 tys. paczkomatów w Polsce. Na drugiej pozycji znajduje się DPD a na trzecim – Orlen. Więcej na ten temat w tekście Rynek automatów paczkowych wciąż rośnie. Na koniec grudnia w Polsce było blisko 38,8 tys. takich urządzeń.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies