Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Magdalena Zmitrowicz wiceprezes Pekao nagrodzona w międzynarodowym konkursie Qorus

Została doceniona za wyjątkowy wkład w rozwój bankowości MŚP, długofalowe wsparcie firm oraz ponadprzeciętne wyniki na tle sektora

Magdalena Zmitrowicz - wiceprezes Banku Pekao. nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw - została zwycięzcą w kategorii SME Banker of The Year w konkursie międzynarodowej organizacji Qorus. Wiceprezes została doceniona za wyjątkowy wkład w rozwój bankowości MŚP, długofalowe wsparcie firm oraz ponadprzeciętne wyniki na tle sektora.

To już czwarta edycja SME Banking Awards 2024 organizowana przez Qorus, który zrzesza blisko 1200 firm z branży finansowej z ponad 120 krajów. W ostatnich latach konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony branży, doceniając laureatów za najlepszą jakość obsługi małych i średnich przedsiębiorstw. Zwycięzcy wyłaniani są na podstawie opinii jury oraz publicznego głosowania online.

Przeczytajcie także: Wojciech Sass, stanie na czele Luminor Banku

- Dziękuję za docenienie mojego zaangażowania w rozwój sektora MŚP. To dla mnie szczególnie cenne, ponieważ zostało ono ocenione kompleksowo: przez międzynarodowe jury oraz osoby głosujące poprzez stronę konkursu. Ten sukces to osiągnięcie całego mojego zespołu w Pekao, który wytrwale i sumiennie realizuje obraną przez nas strategię dla małych i średnich przedsiębiorstw. To także zasługa długoterminowego horyzontu, w jakim planujemy nasze działania, tak, by wesprzeć klientów na każdym etapie ich działalności oraz utrzymać ich zaufanie. Otwartość na potrzeby przedsiębiorców procentuje, a wsłuchiwanie się w ich głos jest podstawą budowania dobrych relacji – mówi Magdalena Zmitrowicz.

Pion Bankowości Przedsiębiorstw nadzorowany przez Magdalenę Zmitrowicz osiągnął w 2023 roku rekordowe wyniki, potwierdzające systematyczny wzrost skali działania. Dochody bankowości przedsiębiorstw w ubiegłym roku w porównaniu do roku poprzedzającego wzrosły o 22 proc. Saldo depozytów na koniec 2023 roku w porównaniu do końca 2022 roku wzrosło o 6,6 mld zł, czyli o 21 proc. Sprzedaż nowych finansowań w segmencie MŚP i MID w ubiegłym roku osiągnęła kwotę 21 mld zł. Systematycznie rośnie także wolumen finansowań MSP – 13 proc. r/r. Saldo kredytów w ciągu trzech lat (koniec 2020 - koniec 2023) wzrosło aż o 47 proc. – z 23,9 mld zł do 35,2 mld zł.

Przeczytajcie także: Karol Sadaj w radzie nadzorczej eGabinetu

W ubiegłym roku Magdalena Zmitrowicz została wyróżniona Medalem Mikołaja Kopernika od Związku Banków Polskich za zasługi w zakresie rozwoju bankowego finansowania sektora MŚP. Wyróżnienie przyznawane jest przedstawicielom banków i instytucji, którzy swoim zaangażowaniem, profesjonalizmem i aktywnymi działaniami oraz otwartością na współpracę ze środowiskiem bankowym przyczynili się do jego rozwoju w Polsce.

Magdalena Zmitrowicz została też w 2023 roku ambasadorką programu EU Women in Finance, prowadzonego przez agencję Bloomberg. Zapoczątkowana w 2022 roku inicjatywa to pierwszy paneuropejski program oferujący młodym kobietom dedykowane szkolenia z rynków kapitałowych oraz możliwość pozyskiwania wiedzy od liderek kształtujących rynek usług finansowych w Europie.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PEKAO, LUDZIE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies