Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z fintechów do medtechu. Karol Sadaj w radzie nadzorczej eGabinetu

Były szef Ubera, Revoluta i Aion Banku w Polsce wesprze międzynarodową ekspansję polskiej spółki

Karol Sadaj dołączył do rady nadzorczej firmy eGabinet, startupu tworzącego wielofunkcyjne oprogramowania do zarządzania klinikami medycznymi. Jak informuje spółka, menadżer wesprze wzrost i międzynarodową ekspansję polskiego medtechu.

Startup eGabinet tworzy systemy do zarządzania placówkami oraz dokumentacją pacjentów, w których wykorzystano technologię chmurową. Dzięki temu lekarze z dowolnego urządzenia mają natychmiastowy dostęp do danych dotyczących placówki, jak i historii medycznej pacjenta. Oprogramowanie automatyzuje dobór sal oraz narzędzi niezbędnych do planowanego badania, dostarcza pacjentowi e-skierowania, e-zwolnienia czy e-recepty w chwilę po ich wystawieniu.

Przeczytajcie także: Właściciel Providenta opóźnia publikację wyników

Spółka niespełna dwa miesiące temu zamknęła drugą rundę finansowania, pozyskując od aniołów biznesu kwotę 2 mln zł. Jak deklarują prezes eGabinet Piotr Strychalski i Karol Sadaj, ich aspiracją jest osiągnięcie pozycji lidera rynku oprogramowania dla placówek medycznych w Europie. Polski medtech planuje w najbliższych tygodniach wprowadzenie nowych funkcji do swojego oprogramowania, takich jak moduł finansowo-księgowy, który pozwoli w łatwy sposób dbać o budżet oraz kontrolować płynność finansową placówek medycznych.

Przeczytajcie także: Zgłoście się do Mapy Polskiego Fintechu 2024

Karol Sadaj na swoim profilu w portalu Linkedin w październiku 2023 r. informował, że po sześciomiesięcznym urlopie trafił do rady nadzorczej AIP Seed. To fundusz typu venture capital, który w ciągu najbliższych lat zamierza zainwestować ok. 90 mln zł w rozwój startupów. Menadżer wcześniej był dyrektorem generalnym Aion Banku w Polsce. Odszedł z tej instytucji w maju ubiegłego roku. Jest też jednym z autorów sukcesu Revoluta w Polsce. Za jego kadencji jako country managera brytyjski fintech zdobył nad Wisłą ponad 1 mln klientów. Wcześniej Sadaj był dyrektorem marketingu Ubera oraz zajmował stanowiska: industry managera w Google’u i brand managera w PepsiCo.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies