Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Były szef Revoluta i Aiona w Polsce wraca do biznesu. Karol Sadaj w radzie nadzorczej funduszu AIP Seed

Fundusz, do którego trafił Sadaj, zamierza zainwestować w najbliższych latach kilkadziesiąt milionów złotych w rozwój młodych firm

Karol Sadaj, dobrze znany czytelnikom cashless.pl były country manager Revoluta i Aion Banku w Polsce, zatęsknił za biznesem. Na swoim profilu w portalu Linkedin poinformował, że po sześciomiesięcznym urlopie trafił do rady nadzorczej AIP Seed. To fundusz typu venture capital, który w ciągu najbliższych lat zamierza zainwestować ok. 90 mln zł w rozwój startupów.

Przeczytajcie także: Karol Sadaj odchodzi z Aiona

Z informacji zawartych we wpisie na Linkedin wynika, że Karol Sadaj, oprócz nadzorowania funkcjonowania funduszu, będzie zajmował się kojarzeniem startupów szukających finansowania z funduszem AIP Seed oraz doradzaniem spółkom, które w portfelu tego podmiotu już się znajdują. A jest wśród nich np. firma Plenti, która zajmuje się organizowaniem wynajmu sprzętu elektronicznego.

Przeczytajcie także: Aion rezygnuje z budowy tradycyjnego banku

Karol Sadaj ostatnio był dyrektorem generalnym Aion Banku w Polsce. Odszedł z tej instytucji w maju bieżącego roku. Jest też jednym z autorów sukcesu Revoluta w Polsce. Za jego kadencji jako country managera brytyjski fintech zdobył nad Wisłą ponad 1 mln klientów. Wcześniej Sadaj był dyrektorem marketingu Ubera oraz zajmował stanowiska: industry managera w Google’u i brand managera w PepsiCo.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies