Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Cash: nowa metoda płatności na Allegro. Użytkownicy będą mogli zyskać do 2 proc. zwrotu należności

Aby korzystać z moneybacku, trzeba będzie założyć konto Allegro Cash i z niego płacić za zamówienia

Allegro rozpoczęło właśnie testy nowej metody płatności: Allegro Cash, czyli płatności z konta Allegro. Zachętą do korzystania z niej będzie moneyback, czyli zwrot części należności za zakupy. Rozwiązanie powstało we współpracy z Aion Bankiem oraz Vodeno.

Przeczytajcie także: InPost rozwija sieć sklepów z InPost Pay

Aby korzystać z moneybacku, trzeba będzie otworzyć konto online w aplikacji mobilnej Allegro i zasilić je dowolną kwotą. Przy płaceniu za zamówienia na Allegro przy użyciu tej metody użytkownik otrzyma zwrot części należności na swoje konto Allegro Cash. Moneyback będzie naliczany zgodnie z zasadą: 1 proc. wartości zamówienia w przypadku zakupów o wartości minimum 100 zł od jednego sprzedawcy, a 2 proc. wartości zamówienia przy zakupach za co najmniej 200 zł (również od jednego sprzedawcy). Jednorazowo będzie można uzyskać do 20 zł zwrotu, a miesięcznie – do 50 zł.

Parametry nowej usługi będą teraz testowane wśród wybranych klientów. Operator platformy zakłada, że pilotaż potrwa kilka miesięcy. W komunikacie dotyczącym startu pilotażu zapewniono również, że docelowo Allegro Cash ma być rozwijane i rozbudowywane.

Przeczytajcie także: Zmiany w programie Allegro Protect

Allegro zaznacza, że otwarcie konta jest bezpłatne. Z rozwiązania będą mogli skorzystać użytkownicy mający aktywną usługę Allegro Smart.

Za obsługę kont bankowych w ramach Allegro Cash będzie odpowiadał Aion Bank. Z kolei Vodeno zajmie się stroną technologiczną BaaS (banking as a service). O umowie między tymi firmami, zakładającej wprowadzenie rachunków płatniczych, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już w lipcu zeszłego roku. Jednocześnie warto odnotować, że Allegro Cash to kolejna odsłona współpracy tego tercetu – Aion i Vodeno wspierają już Allegro Pay przy wykupie należności.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies