Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung Pay i Apple Pay zdobywają dwa kolejne rynki

Systemy płatności mobilnych oferowane przez producentów smartfonów stają się coraz bardziej dostępne

Od kilku dni z płatności Apple Pay mogą już korzystać mieszkańcy Szwajcarii. Tym samym potwierdziły się informacje sprzed ponad miesiąca, z których wynikało, że ten kraj będzie drugim rynkiem w Europie, na którym można będzie korzystać z systemu płatniczego Apple'a. Serwis Cashless pisał o tym tutaj.

Visa podała dzisiaj, że dostęp do Apple Pay uzyskało m.in. ok. miliona użytkowników kart Visa wydanych przez Cornercard oraz BonusCard.ch. Płatności telefonem są możliwe w ponad 100 tys. terminali POS przystosowanych do technologii zbliżeniowej. Do końca 2019 r. wszystkie POS-y w tym kraju będą obsługiwać płatności bezstykowymi kartami oraz smartfonami.

Przeczytajcie także: Wdrożenie HCE w Millennium przesunięte

Z kolei Samsung poinformował o wdrożeniu konkurencyjnego dla Apple Pay rozwiązania Samsung Pay w Puerto Rico. Z systemu będą mgli korzystać klienci Banco Popular, największego banku w tym kraju. Dzięki unikalnej technologii MST użytkownicy Samsung Pay w Puerto Rico mogą płacić smartfonem nie tylko w terminalach zbliżeniowych, ale i tradycyjnych, w których do transakcji używa się paska magnetycznego karty. Posiadacze samsungów wspierających Samsung Pay mogą przyłożyć telefon do czytnika magnetycznego a dane transakcyjne zostaną odczytane przez terminal dzięki falom elektromagnetycznym.

Obecnie Samsung Pay jest dostępny, oprócz Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych i Puerto Rico, także w Hiszpanii, Singapurze i Australii. Wkrótce ma zadebiutować w Brazylii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Z kolei z Apple Pay, oprócz Szwajcarów, mogą korzystać właściciele telefonów iPhone z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Chin. Nie wiadomo na razie, kiedy którymś z tych systemów będzie można płacić w Polsce, choć Samsung zapowiedział, że jest gotowy do uruchomienia swojej usługi nad Wisłą. Możecie przeczytać o tym tutaj. Być może najszybciej trafią do Polski płatności od Google'a – Android Pay. O tym serwis Cashless także donosił - tutaj.

Przeczytajcie także: Śląski kończy z simcentrikiem

Wszystkie te rozwiązania bazują na technologii zwanej tokenizacją. Dzięki niej dane karty nie są przechowywane ani w smartfonie, na którym działa aplikacja płatnicza, ani na serwerach globalnych firm. Zamiast tego generowany jest unikatowy ciąg cyfr – tzw. token – który zostaje przypisany do danego urządzenia i w nim umieszczony. Token umożliwia autoryzację płatności bez używania rzeczywistych danych rachunku czy karty, zapewniając w ten sposób większe bezpieczeństwo.

W razie utraty urządzenia z zapisanym w nim tokenem, możliwe jest łatwe i szybkie dezaktywowanie tego tokena – bez konieczności blokowania i ponownego wydawania karty czy też pozostałych tokenów przypisanych do rachunku użytkownika karty.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies