Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ruszyła personalna karuzela w państwowych bankach. Premier odwołał prezes BGK

Beata Daszyńska-Muzyczka pełniła funkcję prezes Banku Gospodarstwa Krajowego od grudnia 2016 roku

Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował, że premier Donald Tusk odwołał Beatę Daszyńską-Muzyczkę z funkcji prezesa tej instytucji. Jej obowiązki będzie w najbliższym czasie pełnił Paweł Nierada, wiceprezes BGK, odpowiedzialny za obszar rynków, finansów i rozwoju technologicznego.

Przeczytajcie także: Władze USA zatwierdziły ETF-y Bitcoina

Beata Daszyńska-Muzyczka pełniła funkcję prezes BGK od grudnia 2016 roku. Bank podał w komunikacie, że po reaktywacji tej instytucji w 1989 roku była jego najdłużej funkcjonującym prezesem. Menedżerka jest związana z sektorem bankowym od ponad 30 lat, wcześniej sprawowała funkcję m.in. członkini zarządu BZ WBK (obecnie Santander).

Odwołanie Daszyńskiej-Muzyczki to zapewne dopiero początek zmian kadrowych w bankach kontrolowanych przez państwo. Obecnie należą do tej grupy: Alior, Pekao, BOŚ, PKO BP i Pocztowy. O tym ostatnim w minionych kwartałach mówiło się przede wszystkim w kontekście przejęcia go przez większego gracza. W tej roli wymieniano PKO BP, ale jesienią ubiegłego roku instytucja ta poinformowała, że rezygnuje z tego planu.

Przeczytajcie także: Płatności P2P mają się pojawić w serwisie X jeszcze w tym roku

Sam PKO BP to największy rodzimy bank i jednocześnie perła w koronie Skarbu Państwa. Przez kilkanaście lat (2009-2021) funkcję prezesa tej instytucji sprawował Zbigniew Jagiełło. Po nim stanowisko to zajmowały w ciągu dwóch lat cztery kolejne osoby: Jan Emeryk Rościszewski, Iwona Duda, Paweł Gruza oraz Dariusz Szwed, który szefem jednej z największych instytucji finansowych w regionie został w kwietniu ubiegłego roku.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies