Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP ostatecznie zrezygnował z przejęcia Pocztowego. Ale temat zapewne wróci za kilka lat

Kwestia przejęcia Pocztowego przez PKO BP pojawia się cyklicznie, gdy pierwszy z nich ma problemy z brakiem kapitału

PKO BP we wczorajszym komunikacie poinformował o zakończeniu wszelkich prac związanych z ewentualnym przejęciem kontroli nad Bankiem Pocztowym. – 31 października 2023 r., bank podjął decyzję o odstąpieniu od realizacji procesu inwestycyjnego dotyczącego ewentualnego nabycia od Poczty Polskiej pakietu akcji Banku Pocztowego i postanowił zakończyć wszelkie prace związane z transakcją – napisano w komunikacie.

Przeczytajcie także: Nowa strategia Pocztowego raczej wyklucza fuzję z PKO

Temat przejęcia Pocztowego przez PKO pojawił się jesienią ubiegłego roku, gdy największy detalista poinformował o prowadzeniu analizy w tej sprawie. Z kolei w maju bieżącego roku w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że sprawa jest już zamknięta i PKO odstąpił od pomysłu przejęcia Pocztowego. Potwierdzała to także upubliczniona pod koniec czerwca nowa strategia banku należącego do Poczty. Kwestia współpracy banku z Pocztą jest jednym z filarów tego dokumentu, którym na pewno nie byłaby, gdyby sprzedaż banku była nadal rozpatrywana.

Przeczytajcie także: Wraca temat przejęcia Pocztowego przez PKO

Choć ostatni komunikat PKO BP wskazuje, że w obecnej chwili sprawa fuzji obu podmiotów jest zamknięta, to wydaje się, że temat może wrócić w przyszłości. Wcześniej kwestia ta była już analizowana kilka razy, zazwyczaj, gdy Pocztowy ze względu na brak kapitału miał problemy z pomysłem na siebie oraz wypełnieniem wymogów stawianych przez nadzór finansowy. Na razie Pocztowy cieszy się sporymi zyskami, na co wpływ mają m.in. wysokie stopy procentowe. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że kolejne podejście do fuzji Pocztowego i PKO znów znajdzie się na tapecie, gdy spadek stóp spowoduje pogorszenie wyników finansowych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies