Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wraca temat przejęcia Pocztowego przez PKO BP. Ostateczna decyzja ma zapaść wkrótce

Temat przejęcia Banku Pocztowego wydawał się zamknięty po tym, jak rada nadzorcza banku przyjęła nową strategię nieuwzględniającą zmian właścicielskich

– PKO BP wkrótce może podjąć decyzję dotyczącą przejęcia Banku Pocztowego – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Dariusz Szwed, wiceprezes banku kierujący pracami zarządu. Więcej szczegółów na ten temat nie zdradzono, ale taka informacja może sugerować, że oferta sprzedaży akcji Pocztowego przez Pocztę Polską wciąż leży na stole.

Przeczytajcie także: W każdym urzędzie skarbowym w Polsce można płacić kartą

To o tyle zaskakujące, że od maja temat wydawał się zamknięty. W serwisie cashless.pl mogliście wówczas przeczytać, że przejęcie nie dojdzie do skutku, co mogła potwierdzać opublikowana pod koniec czerwca strategia Banku Pocztowego na lata 2023-2026. Wynikało z niej m.in., że Pocztowy chce się skupić na współpracy z Pocztą Polską w zakresie obsługi rozliczeń masowych.

Natomiast pomysł przyłączenia Pocztowego do PKO pojawił się w 2022 roku. PKO BP informował, że rozpatrywana jest opcja przejęcia od Poczty Polskiej ok. 75 proc. akcji Pocztowego (pozostałe udziały w jednym z najmniejszym polskich banków należą już do PKO BP).

Przeczytajcie także: mPay pojawił się we Wrocławiu, zniknął z VeloBanku

Warto wspomnieć, że PKO BP analizuje możliwość przejęcia jeszcze jednej instytucji: VeloBanku, czyli podmiotu powstałego w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Banku. Mówi się, że jeżeli nie znajdzie się chętny na jego zakup na zasadach rynkowych, największy polski bank detaliczny może zostać "zachęcony" przez władze państwowe do inwestycji w VeloBank.

Natomiast przyszłość Poczty Polskiej też jest niepewna. Warto przypomnieć, że niedawno pojawił się pomysł, aby z PP wydzielić usługi kurierskie i logistyczne, a przejąć je miałby Orlen.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies