Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W każdym urzędzie skarbowym w Polsce można płacić kartą. Trafiło do nich 1,8 tys. terminali PolCard

Od niedawna bezgotówkowo można opłacać w placówkach skarbówki na przykład podatki PIT, CIT i VAT czy wnosić opłatę za koncesję na sprzedaż akoholu

Polski oddział firmy Fiserv (właściciel marki PolCard) poinformował, że dostarczył Krajowej Administracji Skarbowej ponad 1,8 tys. terminali płatniczych. W efekcie już w każdym urzędzie skarbowym można płacić bezgotówkowo – kartami lub smartfonami czy smartwatchami z portfelami mobilnymi.

Przeczytajcie także: Nowe motywy graficzne na kartach Pekao

W każdym urzędzie skarbowym w Polsce można opłacić zbliżeniowo należności z tytułu podatków PIT, CIT, VAT czy koncesji na alkohol. Od transakcji nie jest pobierana dodatkowa prowizja, a przedstawiciele Fiserv zapewniają, że urzędnicy zostali przeszkoleni w zakresie obsługi terminali.

Z deklaracji Fiserv wynika, że mieszkańcy kraju mogą zapłacić bezgotówkowo w ok. 85 proc. wszystkich polskich urzędów, nie tylko skarbowych. Firma zainstalowała już ponad 6650 terminali w placówkach instytucji publicznych.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Santandera wkrótce dla wszystkich klientów banku

Warto przypomnieć, że jednocześnie Fiserv oferuje swoim klientom terminale aplikacyjne. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że 4,9 tys. kurierów DHL Parcel rozwożących przesyłki po naszym kraju wyposażono w aplikację płatniczą PolCard Go. Dzięki temu mogą przyjmować płatności na urządzeniu, które wcześniej wykorzystywali jedynie do obsługi przesyłek.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies