Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Musk nie odpuszcza. Płatności P2P mają się pojawić w serwisie X jeszcze w tym roku

To jedna z wielu funkcji finansowych, o które, według zapowiedzi Elona Muska, ma być rozbudowana platforma społecznościowa X

Firma X (dawniej Twitter) zaprezentowała plany rozwoju na 2024 rok. Jedna z zapowiedzi dotyczy wprowadzenia płatności P2P. Miałyby one stworzyć nowe możliwości dla handlu oraz użytkowników serwisu. Jednocześnie rozwiązanie pokazałoby, jaka siła drzemie w wielofunkcyjnej platformie.

Przeczytajcie także: We fraudach królują vishing i phishing

Plany dotyczące rozwoju X nie powinny dziwić, bo były anonsowane już w ubiegłym roku. Można nawet odnieść wrażenie, że obecnie są mniej ambitne. Teraz mowa jest o wprowadzeniu płatności P2P, a jeszcze kilka kwartałów temu Elon Musk, twórca potęgi Tesli a od niedawna także właściciel X, deklarował, że do końca 2024 roku serwis stanie się platformą finansową, która odpowie na wszystkie potrzeby swoich użytkowników.

Latem ubiegłego roku pojawiła się informacja, że operator platformy X zdobył licencję na procesowanie płatności w siedmiu stanach USA, do końca roku ta lista wydłużyła się do kilkunastu stanów (licencje wciąż nie obejmują więc całego kraju). Przeszkodą w rozwoju usłig finansowych X mogą być jednak nie tylko kwestie formalne, ale też finansowe. Dodawanie nowych funkcji kosztuje, tymczasem firma zmaga się z problemami natury finansowej, wynikającymi m.in. z odpływu reklamodawców i to już w kilku falach.

Przeczytajcie także: Alior zaoferuje sprzęt elektroniczny w subskrypcji

Musk chciałby, aby X stał się superaplikacją, czyli produktem kojarzonym np. z chińskim WeChat korporacji Tencent. To nie tylko społecznościówka, ale też platforma z grami, filmami, komunikator, narzędzie do robienia wszelakich zakupów i właśnie cyfrowy portfel. Plany stworzenia takiego narzędzia towarzyszą Muskowi od kilku dekad. Amerykanin był jednym z twórców firmy PayPal, która powstała z połączenia kilku biznesów, wśród których był też jeden z pierwszych banków internetowych, założony przez Muska x.com.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies