Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
X (Twitter) zdobywa licencje procesowania płatności w kolejnych stanach USA. Elon Musk wraca do korzeni

Dawny Twitter może posłużyć jako baza do tworzenia superaplikacji

Operator platformy społecznościowej X (dawniej Twitter) zdobył licencję na procesowanie płatności w siedmiu stanach USA, o czym donosi m.in. serwis coindesk.com. Na liście znalazły się już Arizona, Georgia, Maryland, Michigan, Missouri, New Hampshire, a ostatnio także Rhode Island.

Przeczytajcie także: Smartwatche Garmin Venu 3 już dostępne

Działania podjęte przez X nie są zaskoczeniem – już kilka kwartałów temu nowy właściciel serwisu, czyli Elon Musk, sygnalizował, że Twitter ma się stać bazą dla tworzenia superaplikacji na wzór np. WeChat chińskiej korporacji Tencent. To nie tylko społecznościówka, ale też platforma z grami, filmami, komunikator, narzędzie do robienia wszelakich zakupów i cyfrowy portfel.

Jeszcze w ubiegłym roku Musk przedstawił wizję, zgodnie z którą użytkownicy Twittera będą posiadać na platformie własne rachunki rozliczeniowe, umożlwiające przechowywanie środków, a także ich szybkie i proste przesyłanie. I to nie tylko wewnątrz platformy, ale i poza nią. Wedle deklaracji miliardera do rachunków tych wydawane będą także karty, których posiadacze zyskają dostęp do jeszcze innych usług finansowych – np. pożyczek. Co ciekawe, X miałby procesować nie tylko tradycyjne waluty, ale też kryptowaluty.

Przeczytajcie także: Revolut zmieni wygląd aplikacji

Głębsze wejście firmy z rynku IT w świat finansów nie będzie zaskoczeniem, bo od lat tą ścieżką podążają Apple czy Google. X musiałby konkurować z nimi, ale też np. z PayPalem, którego jednym z twórców był… Elon Musk. Warto przypomnieć, że PayPal powstał z połączenia kilku biznesów, wśród których był też jeden z pierwszych banków internetowych, założony przez Muska x.com. Można zatem stwierdzić, że Amerykanin wraca do korzeni.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies