Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Elon Musk nie odpuszcza. X (Twitter) ma być finansowym kombajnem już w przyszłym roku

Plany wobec platformy X zakładają przekształcenie jej w superaplikację z mocno rozwiniętymi funkcjami finansowymi

Podczas niedawnej rozmowy z pracownikami serwisu X (dawniej Twitter) jego właściciel, Elon Musk, zapowiedział przekształcenie medium w platformę finansową do końca 2024 roku. Miliarder mówił o wielkim rozczarowaniu, gdyby nie udało się tego zrealizować w ciągu kilku najbliższych kwartałów, o czym donosi serwis The Verge, który zdobył zapis rozmowy.

Przeczytajcie także: Goodie zaoferuje karty płatnicze, które będzie można doładowywać

Serwis X umożliwia już przesyłanie napiwków autorom, ale Musk w swoich wizjach sięga znacznie dalej – platforma ma w pełni zastąpić konta bankowe swoich użytkowników. Ci ostatni mają być wręcz zaskoczeni jej możliwościami. Te deklaracje nie powinny dziwić – już wcześniej było wiadomo, że Musk zechce dodać do Twittera rachunki wraz z kartami, ale też m.in. usługi pożyczkowe, handel kryptowalutami czy akcjami. W tym celu firma stara się o licencje na procesowanie płatności w kolejnych stanach.

W wizji Muska X ma się stać superaplikacją, podobną do WeChat. To produkt chińskiej korporacji Tencent, łączący w sobie funkcje społecznośćiówki, ale też platformy z filmami, muzyką, grami, komunikatora, sklepu i cyfrowego portfela. Plany ambitne, bo w zachodnim świecie nie udało się jeszcze stworzyć produktu tego typu.

Przeczytajcie także: Klarna na ścieżce wojennej ze związkami zawodowymi

Warto też przypomnieć, że dla samego Muska ten projekt jest powrotem do korzeni. Amerykanin przeszło dwie dekady temu tworzył cyfrowy bank X.com, który finalnie stał się częścią korporacji PayPal. Ta ostatnia, zdaniem Muska, zeszła ze ścieżki nakreślonej na przełomie wieków i nie oferuje dzisiaj tylu rozwiązań z zakresu finansów, ile by mogła.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies