Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP ma nowego prezesa. Zgodnie z przewidywaniami został nim Dariusz Szwed

Nowy szef w ostatnich latach związany był m.in. z BGK oraz Aliorem

PKO BP doczekał się piątego prezesa w ciągu zaledwie dwóch lat. Jak poinformowano, rada nadzorcza banku powołała Dariusza Szweda na stanowisko prezesa tej instytucji pod warunkiem otrzymania zgody przez KNF. Do tego czasu rada nadzorcza powierzyła Szwedowi kierowanie pracami zarządu.

Przeczytajcie także: Xiaomi Mi Band 7 z NFC wkrótce w Polsce

Dariusz Szwed w sektorze finansowym działa od blisko 30 lat. Od 2021 roku menedżer pełnił funkcję członka zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym nadzorował m.in. obszar biznesu. W latach 2019-2021 Szwed był z kolei wiceprezesem Aliora i jednocześnie prezesem Alior TFI. Wcześniej związany był z Santanderem, w którym m.in. nadzorował fuzję banku z wydzieloną częścią Deutsche Banku.

Przeczytajcie także: W aplikacji mObywatel pojawiła się mobilna autoryzacja

Krótko przed świętami mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że z kierowania pracami zarządu największego rodzimego banku zrezygnował Paweł Gruza (ma pozostać w kierownictwie instytucji w randze wiceprezesa), który nie otrzymał odpowiedniej zgody ze strony KNF. Od czasu, gdy w pierwszej połowie 2021 roku fotel prezesa PKO BP opuścił wieloletni szef tej instytucji, Zbigniew Jagiełło, bankiem kierowali kolejno: Jan Emeryk Rościszewski, Iwona Duda i wspomniany już Gruza.

Rada nadzorcza PKO BP poinformowała również, że odwołała dziś z zarządu Maksa Kraczkowskiego. Z kolei Mieczysław Król sam złożył rezygnację z funkcji członka zarządu banku.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PKO BP, LUDZIE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies