Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi Mi Band 7 z NFC wkrótce w Polsce. Z urządzenia skorzystają też posiadacze kart Visa

Opaska z modułem NFC ma kosztować niespełna 300 zł

Dobra wiadomość dla fanów sprzętu Xiaomi, zwłaszcza opasek tej firmy: na polskim rynku pojawi się niebawem urządzenie Mi Band 7 z modułem NFC. Oznacza to, że gadżetem będzie można płacić zbliżeniowo. W przypadku poprzedniej opaski (Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC) z płatności zbliżeniowych mogli korzystać klienci kilku banków i fintechów, ale dotyczyło to wyłącznie plastików Mastercarda. Teraz ma to się zmienić i będzie można dodawać też karty Visa.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadza rachunki wspólne

Opaska Xiaomi Mi Band 7 jest dostępna w sprzedaży od dłuższego czasu. Za ok. 200 zł można liczyć m.in. na 1,62-calowy, dotykowy ekran AMOLED o rozdzielczości 192 × 490 pikseli, akumulator o pojemności 180 mAh (zapewnia ponad dwa tygodnie działania, ładuje się go do dwóch godzin). Sprzęt o wymiarach 46,5 mm x 20,7 mm x 12,25 mm i wadze poniżej 14 g posiada ponad 110 trybów fitness, łączność Bluetooth, ale brakowało w nim chipu NFC, umożliwiającego płatności zbliżeniowe. To ma się niebawem zmienić, o czym donosi m.in. serwis producencki miuipolska.pl.

Przeczytajcie także: W aplikacji mObywatel pojawiła się mobilna autoryzacja

Na liście współpracujących z chińskim producentem instytucji znaleźć można w przypadku Visy: mBank, Credit Agricole, Nest Bank, PKO BP oraz Santandera. Z kolei dla Mastercarda są to: PKO BP, Credit Agricole, Alior, Bank Pocztowy, BNP Paribas, mBank, VeloBank, BPS, SGB, a także Zen i Curve. Opaska z modułem NFC ma kosztować niespełna 300 zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies