Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut wprowadza rachunki wspólne. Niestety, nie każdy będzie mógł je założyć, a konta mają litewskie numery IBAN

Rachunki wspólne Revoluta mają też pewne mankamenty, o których warto pamiętać w momencie zlecania transakcji

Revolut poinformował o wdrożeniu na europejskim rynku, w tym w Polsce, kolejnej wersji swojej aplikacji – dotyczy to zarówno platformy iOS, jak i Androida. Wśród wprowadzanych nowości są konta dla par: Joint Accounts. Rozwiązanie pozwala klientom utworzyć dodatkowy rachunek w apce. Będzie on władnością dwóch osób, przy czym nie musi to być małżeństwo.

Nowa usługa nie jest niespodzianką – mogliście o niej przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze w połowie lutego. Fintech zachęcał wówczas wybranych klientów do zapisania się na liście oczekujących na to rozwiązanie i testowania go na wczesnym etapie. Teraz firma potwierdziła, że wspólny rachunek mogą utworzyć wszyscy zainteresowani tym krewni, znajomi, współlokatorzy czy partnerzy.

Przeczytajcie także: Telemedycyna w serwisie iPKO

Aby to zrobić, obie strony muszą być klientami Revoluta i zaktualizować aplikację do nowej wersji obsługującej funkcję Joint Accounts. Firma zaznacza także, że obie osoby muszą mieć konta osobiste zarejestrowane w tym samym kraju, przez ten sam podmiot lub oddział Revoluta. Współwłaściciele rachunku nie mogą mieć innego konta wspólnego brytyjskiego fintechu. Warto też dodać, że konta mają litewskie numery IBAN. W efekcie, doładowania z rachunku głównego w Revolucie są darmowe, jednak pozostałe przelewy będą traktowane jak zagraniczne.

Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o podnoszeniu cen przez Revoluta. W tekście pojawił się wątek wspólnych rachunków. Otóż limity i korzyści dla osób korzystających z takich kont pozostają indywidualne i niezależne. Jeżeli zatem współwłaściciele konta wspólnego korzystają z różnych planów, ich limity i korzyści na koncie wspólnym także będą się różnić. W przypadku gdy współwłaścicielami konta są klienci z planami Standard i Metal, operacje powinna zlecać osoba z Metalem (jej nie obowiązują np. limity na darmowe przewalutowanie).

Przeczytajcie także: UNICEF Polska wdrożył mojeID

Na początku listopada 2022 roku Revolut udostępnił w swojej aplikacji funkcję czatu. Z jego pomocą klienci mogą przesyłać wiadomości tekstowe i graficzne, prosić innych o przelew lub go inicjować. Teraz fintech wprowadza komunikator w wersji grupowej. Funkcja pozwala kilku osobom omawiać i wyjaśniać w aplikacji Revolut szczegóły płatności. W Revolut Chat wszystkie wiadomości są szyfrowane, a jeśli klienci nie planują korzystać z tego narzędzia, mogą je wyłączyć w sekcji "Bezpieczeństwo i prywatność".

Firma informuje też o usprawnieniach w zakresie UX (doświadczenie użytkownika). Oznacza to np. możliwość dostosowania wyglądu ekranu głównego aplikacji do swoich potrzeb za sprawą konfigurowalnych skrótów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies