Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
E-winiety w aplikacji SkyCash. Możecie w niej opłacić przejazd płatnymi drogami w aż ośmiu europejskich krajach

Oprócz zakupu e-winiet uprawniających do podróży zagranicznych, za pomocą SkyCash można też opłacać przejazdy polskimi autostradami A1 i A4

W aplikacji SkyCash pojawiła się funkcja zakupu e-winiet uprawniających do podróżowania po płatnych drogach w kilku europejskich państwach. Na liście dostępnych krajów użytkownicy apki znajdą: Czechy, Słowację, Rumunię, Węgry, Austrię, Słowenię, Bułgarię i Szwajcarię.

Przeczytajcie także: Austriackie winiety dostępne w serwisie Autopay

E-winieta stanowi elektroniczny odpowiednik klasycznych winiet dostępnych w postaci naklejek na szybę. To dokument, który potwierdza wniesienie opłaty za przejazd płatnymi drogami. Po jej zakupie informacja trafia do operatora elektronicznego systemu poboru opłat w danym kraju, a użytkownik może też ją pobrać w formacie PDF.

Aby kupić e-winietę za pośrednictwem SkyCash, należy na ekranie głównym aplikacji kliknąć kafelek Autostrady. Następnie wskazać, że jest się zainteresowanym uiszczeniem należności za przejazd europejskimi drogami – SkyCash oferuje bowiem również możliwość opłacania należności za przejazdy prywatnymi odcinkami polskich autostrad A1 i A4 – i kliknąć "Kup winietę". Trzeba też podać dane pojazdu. Natomiast użytkownicy, którzy zapisali wcześniej dane swojego auta w apce, przejdą od razu do wyboru kraju i rodzaju winiety. Na koniec należy wybrać metodę płatności, a po zaksięgowaniu środków użytkownik otrzyma e-winietę na swojego maila. Będzie też dostępna na koncie użytkownika w aplikacji SkyCash.

Przeczytajcie także: Ma być więcej aplikacji do parkowania w Warszawie

Przykładowe ceny za winiety dostępne w apce SkyCash dla użytkowników pojazdów osobowych (do 3,5 t) to: w przypadku czeskich dróg 74,74 zł za winietę 10-dniową, a 96,56 zł za winietę 30-dniową, w przypadku dróg węgierskich – 114,98 zł za 10 dni, 142,39 zł za 30 dni, a w przypadku dróg szwajcarskich – 205,68 zł za roczne prawo do przejazdu.

Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście też przeczytać, że zagraniczne winiety oferuje także Autopay. W systemie tego operatora można opłacić przejazdy po Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Austrii. Szczególnie ciekawy jest przypadek tego ostatniego kraju. Pod koniec ubiegłego roku Autopay informowało, że wygrało przetarg zorganizowany przez ASFiNAG, czyli spółkę odpowiedzialną za utrzymanie oraz finansowanie austriackich dróg szybkiego ruchu, i że dzięki temu zostało jednym z trzech w Europie, a jedynym w naszym regionie sprzedawcą winiet uprawniających do jazdy po tym kraju. Zapytaliśmy więc obie spółki, na jakiej zasadzie austriackie winiety pojawiły się w SkyCash. Gdy otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy ten tekst lub napiszemy kolejny.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies