Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Austriackie winiety już dostępne w serwisie Autopay. To efekt wygranego przetargu przez polskiego operatora

Fintech zapowiedział również aktualizację regulaminu, uwzględniającą zmiany w aplikacji

Za pośrednictwem serwisu internetowego Autopay można już kupować winiety i wnosić opłaty odcinkowe za poruszanie się po płatnych drogach w Austrii. Operator poinformował właśnie swoich klientów o nowo udostępnionej usłudze.

Przeczytajcie także: 380 mln płatności smartwatchami i smartfonami

Możliwość zakupu austriackich winiet za pośrednictwem Autopay to efekt wygrania przez ten podmiot przetargu organizowanego przez ASFiNAG, czyli spółkę odpowiedzialną za utrzymanie oraz finansowanie austriackich dróg szybkiego ruchu. Mogliście o tym przeczytać w artykule: Autopay wygrywa ważny przetarg. Będzie jedynym z regionu dostawcą winiet autostradowych w Austrii.

Tym samym Austria dołączyła do krajów, po których można podróżować, opłacając przejazdy autostradami w Autopay. Wcześniej na tej liście znalazły się już Czechy, Słowacja, Słowenia i Węgry.

Wcześniej austriackie winiety pojawiły się w niemieckojęzycznej wersji serwisu Autopay. Teraz można je także kupić na stronie kierowanej do polskich kierowców. W przyszłości usługa ma się też pojawić w aplikacji Autopay.

Przeczytajcie także: Ranking 100 największych z branży płatniczej już jest

Autopay poinformowało również swoich klientów o aktualizacji regulaminu, który będzie obowiązywać od 18 grudnia. Nowy dokument dostosowano do zmian, jakie mają się pojawić w kolejnej wersji aplikacji. Zaplanowano bowiem m.in. uproszczenie procesu zakładania konta i dodanie nowej formy płatności – PayPal (początkowo wyłącznie za winiety austriackie). Po aktualizacji oprogramowania użytkownicy zobaczą równie nowy układ usług na stronie startowej aplikacji.

Fintech Autopay Mobility chwali się, że z jego aplikacji korzystają już przeszło dwa miliony klientów. Przy pomocy apki można zapłacić za przejazdy autostradami, za korzystanie z myjni samochodowych, za postój na parkingach prywatnych czy tankowanie aut na wybranych stacjach benzynowych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies