Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Link4 wycofuje ubezpieczenia telematyczne. Nie oferuje już nowym klientom programu Kasa Wraca

Ubezpieczyciel nie wyklucza, że wróci do rozwiązań telematycznych, ale już w nowej formule

Jak ustalił serwis cashless.pl, Link4 wycofał ze swojej oferty ubezpieczenia telematyczne Kasa Wraca. To program, w ramach którego kierowcy mogli otrzymać do 30 proc. zwrotu zapłaconej składki za ubezpieczenie komunikacyjne w nagrodę za bezpieczną jazdę. Obecnie Kasa Wraca nie jest już proponowana nowym klientom.

Przeczytajcie także: Allianz pozywa Revoluta

Program został uruchomiony w 2017 r. Klienci, którzy decydowali się na tę opcję, mogli liczyć na zwrot części zapłaconej składki na koniec okresu ubezpieczenia. Zgodnie z zasadami programu premia jest naliczana, jeśli kierowca pokona miesięcznie określoną liczbę kilometrów z włączoną aplikacją śledzącą jego styl jazdy, a ubezpieczyciel uzna, że były to kilometry pokonane bezpiecznie. Pod uwagę brane są m.in. takie czynniki jak przekroczenia prędkości, gwałtowne przyspieszenia i hamowania czy średni dystans pokonywany w ciągu dnia i nocy. Klienci biorący udział w programie otrzymywali licencję na nawigację NaviExpert ze specjalnym modułem Kasa Wraca. Dostawcą nawigacji, a także współtwórcą rozwiązania jest insurtech Telematics Technologies.

Z informacji przekazanych przez Link4 wynika, że klienci, którzy są aktywnymi uczestnikami programu Kasa Wraca, mogą brać udział w promocji aż do końca trwania aktualnej polisy i otrzymają wypracowany zwrot pieniędzy. – Nie planujemy jednak kontynuowania programu Kasa Wraca w dotychczasowej formule. Analizujemy obecnie, jak może on wyglądać w przyszłości, uwzględniając oczekiwania klientów i nowe technologie obecne na rynku – czytam w odpowiedzi Link4 na moje pytania o ubezpieczenia telematyczne.

Towarzystwo podało, że od początku programu Kasa Wraca wzięło w nim udział ponad 90 tysięcy kierowców.

Klienci, którzy przyzwyczaili się do korzystania z dostępnej w ramach programu nawigacji, mogą liczyć na specjalną ofertę kontynuacji licencji na tę nawigację, przygotowaną przez Telematics Technologies.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia na życie do samodzielnego zakupu online

Jednocześnie warto zauważyć, że podczas gdy Link4 wycofuje się z telematyki, na wejście w ten obszar zdecydowało się dwóch innych ubezpieczycieli z naszego rynku. We wrześniu ruszył program Wiener Drive. Jego zasady przypominają te proponowane przez Link4 – kierowca jeździ z aplikacją monitorującą jego styl jazdy, a jego ocena może się przełożyć na zwrot do 30 proc. składki na koniec okresu ubezpieczenia.

Z kolei w wakacje z telematyką wystartowała Warta. Rozwiązanie również bazuje na wykorzystaniu aplikacji mobilnej – Warta4U – przy czym w tym przypadku bonifikata (do 30 proc.) jest naliczana już w momencie przystąpienia do programu. Co jednak istotne, na razie jest on kierowany do klientów z małym doświadczeniem za kierownicą lub z krótką historią posiadania pojazdu.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies