Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
"Clicash Płać z komórką". Nowy brand dla płatności operatorskich wszystkich telekomów zadebiutuje w przyszłym roku

Nowa marka została zastrzeżona w Urzędzie Patentowym

Operatorzy telekomunikacyjny postanowili promować usługi płatności w ciężar rachunku za telefon pod wspólnym brandem: "Clicash Płać z komórką". Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wystąpiła o zastrzeżenie tego znaku w Urzędzie Patentowym.

Przeczytajcie także: Już wkrótce ranking 100 największych firm płatniczych

Poprosiłam biuro prasowe Izby o komentarz w tej sprawie. – Misją Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji jest promowanie rozwiązań oraz dobrych praktyk wspierających cyfrową transformację oraz upowszechnianie społecznie korzystnych innowacji. Nie inaczej jest w przypadku znaku towarowego Clicash Płać z komórką – czytam w odpowiedzi. – Jest to wspólna inicjatywa członków PIIT z branży telekomunikacyjnej, mająca na celu stworzenie wspólnego brandu dla istniejących już usług płatności operatorskich, zapewnianiająca wysokie standardy bezpieczeństwa, promocję płatności mobilnych oraz wzmocnienie zaufania konsumentów i sprzedawców – przekazały służby prasowe instytucji.

Przeczytajcie także: Irlandzki odpowiednik Blika trafia do kosza

Oficjalny start nowej wspólnej nazwy dla usług płatności operatorskich zaplanowano na przyszły rok. A logotyp brandu wygląda tak:

Płatności w ciężar rachunku (tzw. direct carrier billing, DCB) to usługa, dzięki abonenci telekomów mogą kupować różne usługi i płacić za nie w ramach swojego rachunku za telefon. W ten sposób można kupować bilety komunikacji miejskiej i parkingowe w aplikacjach, płacić za prasę elektroniczną, filmy na platformach streamingowych czy aplikacje w marketach Google Play i App Store. Z płatności operatorskich korzysta na przykład właściciel platformy TVN GO, Nettflix, SkyCash czy AnyPark.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies