Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wirtualne Kasy Fiskalne z homologacją GUM-u. Do użytku dopuszczono kasę specjalnego przeznaczenia Prometeus-2

Wcześniej homologację GUM-u otrzymała kasa ogólnego zastosowania przygotowana przez WKF

Firma Wirtualne Kasy Fiskalne pochwaliła się otrzymaniem homologacji dla opracowanej przez siebie wirtualnej kasy specjalnego przeznaczenia Prometeus-2. To drugie rozwiązanie WKF, które zostało dopuszczone do użytku przez Główny Urząd Miar. Wcześniej certyfikację przeszła kasa ogólnego zastosowania, o czym mogliście przeczytać w tekście: Wirtualna kasa fiskalna na Androida dopuszczona do użytku. WKF z homologacją GUM-u.

Przeczytajcie także: Nowy softpos na rynku

Kasa Prometeus-2 jest przeznaczona do obsługi urządzeń do automatycznej sprzedaży towarów i usług. Znajdzie zastosowanie w bezdotykowych myjniach samoobsługowych czy maszynach vendingowych. Spółka Wirtualne Kasy Fiskalne przypomina, że na właścicielach myjni samochodowych obowiązek ewidencji sprzedaży ciąży od lutego. Zaś w grudniu przestanie obowiązywać dotychczasowe zwolnienie dla posiadaczy automatów vendingowych. Jak podkreśla WKF, dzięki uzyskanej homologacji do tego typu maszyn będą mogły trafić np. urządzenia Sunmi L2s z zainstalowanym oprogramowaniem Wirtualnych Kas Fiskalnych.

Przeczytajcie także: Comp zapowiedział przejęcie Elzabu

Jednocześnie warto przypomnieć, że lista podmiotów uprawnionych do ewidencjonowania przychodów za pomocą kas aplikacyjnych, jest dość ograniczona, a w dużej mierze znajdują się na niej biznesy niszowe. Najliczniejszą grupą podatników, którzy mogą korzystać z takiego rozwiązania, stanowią zaś przedstawiciele branży HoReCa, taksówkarze oraz myjnie samochodowe. Co ciekawe, niedawno Ministerstwo Finansów postanowiło poszerzyć katalog uprawnionych podmiotów, dopisując do niego ochotniczą straż pożarną oraz koła gospodyń wiejskich. Więcej na ten temat w artykule: Nie tylko OSP, ale i koła gospodyń wiejskich mogą już korzystać z wirtualnych kas fiskalnych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies