Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko OSP, ale i koła gospodyń wiejskich mogą już korzystać z wirtualnych kas fiskalnych

Rozporządzenie rozszerzające listę podmiotów uprawnionych do korzystania z aplikacyjnych kas fiskalnych weszło w życie w mijającym tygodniu

O tym, że Ministerstwo Finansów planuje dopisać do listy podmiotów uprawnionych do korzystania z tzw. wirtualnych kas fiskalnych, ochotniczą straż pożarną, wiadomo od kilku tygodni. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o tym w tekście Ochotnicza straż pożarna dostanie prezent od rządu. Będzie mogła sprzedawać alkohol bez sprzętowej kasy fiskalnej. Okazuje się jednak, że specjalny prezent od resortu finansów dostali nie tylko strażacy.

Przeczytajcie także: Jaka jest sytuacja finansowa operatorów płatności odroczonych w Polsce?

23 sierpnia ukazało się w Dzienniku Ustaw rozporządzenie aktualizujące wykaz firm i instytucji, które mogą używać wirtualnych kas fiskalnych. Oprócz wspomnianej wyżej ochotniczej straży pożarnej znalazły się na niej także koła gospodyń wiejskich. Dzięki temu wiejskie kobiety nie będą musiały kupować sprzętowych kas fiskalnych, tylko zainstalować kasę aplikacyjną na smartfonie i w ten sposób rejestrować sprzedaż ciast i rękodzieła ludowego np. podczas festynów. Natomiast strażacy na tych samych festynach wirtualnymi kasami rejestrować będą mogli sprzedaż alkoholu.

Przeczytajcie także: Już wkrótce wyniki drugiego rankingu Cashless Cities

Członkinie i członkowie OSP i KGW mogą czuć się naprawdę wyróżnieni, ponieważ póki co lista podmiotów uprawnionych do korzystania z wirtualnych kas fiskalnych jest bardzo skromna. Do tej pory byli tam przede wszystkim taksówkarze, restauratorzy oraz hotelarze. Od niedawna na liście są także właściciele myjni samochodowych. Pozostali przedsiębiorcy wciąż muszą kupować kasy sprzętowe, kosztujące nieraz kilka tysięcy złotych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies